توان صندوق صنایع کوچک برای صدور ضمانت نامه به حداقل رسید

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق تاکنون نزدیک 6 برابر سرمایه خود ضمانت نامه صادر کرده است و ظرفیت جدیدی برای صدور ضمانت نامه ندارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، «محمدحسین مقیسه» در جلسه هیات مدیره این صندوق اظهار داشت: سرمایه این صندوق 110 میلیارد تومان است و براساس شاخص های بین المللی بین پنج تا 6 برابر سرمایه می توان ضمانت نامه صادر کرد.
وی افزود: تاکنون بیش از 600 میلیارد تومان ضمانت نامه در این صندوق صادر شده و برای رفع محدودیت ها نیازمند افزایش سرمایه فوری هستیم.
مقیسه از صدور یک هزار و 425 میلیارد ریال ضمانت نامه در 9 ماهها مسال خبر داد و گفت: این تعداد ضمانت نامه شامل صدور 84 فقره ضمانت نامه به ارزش 654 میلیارد ریال و تمدید 134 ضمانت نامه به ارزش 771 میلیارد ریال است.
وی اولویت های فعالیت صندوق را بر اساس سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، توجه بیشتر به طرح های دانش بنیان صادرات محور برشمرد و گفت: بیشتر ضمانت نامه های جدید به سرمایه در گردش واحدهای صنعتی کوچک اختصاص می یابد.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: فرایند صدور ضمانت نامه الکترونیکی شده و متقاضیان از سراسر کشور می توانند بدون مراجعه حضوری تقاضای خود را ثبت کنند.
مقیسه خاطرنشان کرد: این صندوق با 18 بانک و موسسه مالی و اعتباری مجاز تفاهم نامه همکاری امضا کرده و ضمانت نامه های این صندوق به عنوان کسری وثیقه پذیرفته می شود.
وی همچنین گفت: در 9 ماهه امسال بانک سینا با 279 میلیارد ریال، پست بانک با 126 میلیارد ریال و بانک سپه با 51 میلیارد ریال بیشترین ضمانت نامه را از این صندوق دریافت کردند.

** افزایش سرمایه صندوق در سال 98 پیگیری می شود
در ادامه جلسه، رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: برای تحرک بخشی به صنایع کوچک در کشور، باید صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تقویت شود.
«محسن صالحی نیا» افزود: باید با جدیت در بودجه سال 98 موضوع افزایش سرمایه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه پیگیری شود.
وی تاکید کرد: از منابعی همچون منابع در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی یا بانک های تخصصی در قالب وجوه اداره شده می توان برای تقویت صندوق استفاده کرد.
به گزارش ایرنا، بیست و چهارم آذرماه 1383 قانون تاسیس «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک» زیر نظر وزارت صنایع و معادن وقت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ اساسنامه صندوق در سال 1384 مصوب هیات دولت شد و صندوق پس از آغاز به کار در سال 1385، نخستین ضمانت‌نامه خود را در سال 1386 صادر کرد.
اقتصام*3065**2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط