ژاپن خواستار دفاع آمریکا از حملات سایبری علیه این کشور شد

تهران- ایرنا- مقامات دولت ژاپن اعلام کردند، توکیو در نظر دارد در قالب سندی، به آمریکا قید کند، طبق فصل 5 معاهده امنیتی امضا شده بین دو کشور، حملات سایبری نیز مشمول تعهد واشنگتن در دفاع از ژاپن شامل شود.

روزنامه ژاپن تایمز به نقل از این مقامات ژاپنی نوشت، هدف توکیو تعریف دوباره شمول این معاهده امنیتی در بیانیه مشترک مذاکراتی است که وزرای خارجه و دفاع ژاپن و آمریکا امسال خواهند داشت.
فصل 5 این معاهده، آمریکا را به کمک به حفاظت از اراضی تحت مالکیت دولت ژاپن در صورت حمله مسلحانه ملزم می کند.
ژاپن ماه گذشته برنامه دفاعی 10 ساله کشور را تصویب کرد. طبق این برنامه نیروهای دفاعی ژاپن باید از تجهیزات مقابله با حملات سایبری برخوردار باشند.
مقامات ژاپنی معتقدند، با توجه به تهدیدهای روزافزون حملات سایبری چین، روسیه و کره شمالی، اهمیت تقویت همکاری با آمریکا روز به روز بیشتر می شود.
مقامات دفاعی ژاپن و آمریکا پیش از این به طور اصولی توافق کرده بودند که طبق فصل 5، واشنگتن با حملاتی سایبری که به منزله استفاده از زوز علیه ژاپن باشد، برخورد خواد کرد.
ژاپن و آمریکا بارها تایید کردند که فصل 5 درباره جزایر سنکاکو در دریای جنوبی که تحت کنترل ژاپن و مورد ادعای چین است، کاربرد دارد.
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در سپتامبر 2014 تصریح کرد، حملات سایبری به هر یک از اعضای ناتو به منزله حمله به همه اعضای آن و مستلزم دفاع جمعی است.
یکی از مقامات وزارت خارجه ژاپن گفت که از شرط ناتو که آمریکا عضو آن است، ارجاع می دهد.
آساق**1088 **1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال