تغییر برنامه تیم ملی کشتی آزاد از جام دانکلف به جام جهانی

تهران - ایرنا - پس از دعوت اتحادیه جهانی کشتی از تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در جام جهانی سال 2019 برنامه های تیم ملی نیز دچار تغییراتی خواهد شد و این تیم به جای حضور در دانکولوف بلغارستان راهی روسیه می شود.

به گزارش ایرنا، پس از تغییراتی که اتحادیه جهانی کشتی در نحوه برگزاری جام جهانی در جلسه ماه گذشته کمیسیون فنی در بلگراد ایجاد کرده بود، هیچ امیدی برای حضور تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی وجود نداشت.
در جلسه اخیر کمیسیون فنی اتحادیه جهانی، مقرر شد که جام جهانی از این پس با حضور 6 تیم، شامل 5 تیم برتر پیکارهای قهرمانی جهان و تیمی متشکل از منتخب ستارگان جهان (شامل کشتی گیران شاخص از سایر کشور ها که صاحب جایگاه نشده اند) برگزار شود.
به دلیل کسب عنوان ششمی ایران در پیکارهای قهرمانی سال 2019 جهان در بوداپست مجارستان، تیم ایران شانس حضور در جام جهانی را عملا از دست داد و همین موضوع سبب شد تا برای کسب میزبانی این مسابقات تلاشی را نداشته باشد.
حال طی چند روز گذشته دعوتنامه ای از سوی اتحادیه جهانی برای فدراسیون کشتی مبنی بر دعوت تیم ملی کشتی آزاد ایران، ارسال شده است که به نظر می رسد حضور در این جام جهانی به جای یکی از تورنمنت های بین المللی می تواند، محک خوبی برای ملی پوشان کشتی و همچنین غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی باشد.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در این خصوص گفت: اتحادیه جهانی کشتی، تیم ملی کشتی آزاد ایران را برای حضور در جام جهانی سال 2018 که روزهای 25 و 26 اسفند در روسیه برگزار می شود، دعوت کرده است.
وی ادامه داد: پیش از این برنامه ریزی کرده بودیم که در این زمان در رقابت های بین المللی جام دانکولوف بلغارستان به عنوان یکی از مسابقات دارای سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی حضور یابیم، اما بعد از دعوت اتحادیه جهانی درصددیم برنامه ریزی کنیم تا در جام جهانی حضور یابیم.

* ادامه کار تقوی ضعیف است
وی همچنین در خصوص حضور نیافتن مهدی تقوی آزادکار تیم ملی در اردوگفت: تقوی با هماهنگی کادر فنی در اردوی تیم ملی حضور پیدا نکرد. هدف از دعوت کشتی گیرانی همچون تقوی، ارزش دادن به قهرمانان دیروز به عنوان سرمایه های ورزش ایران است که به آنان احترام گذاشته شود.
محمدی یادآور شد: مهدی تقوی در نخستین اردوی تیم ملی حضور یافت و مشخص شد که کار به دلیل دور بودن از میدان سخت است. در عین حال او شرایط بدنی خوبی نداشت و البته یک آسیب دیدگی از ناحیه کتف نیز داشت و احتمال اینکه بتواند به کار ادامه دهد، خیلی ضعیف است و با هماهنگی کادر فنی به اردوی تیم ملی نیامد.
سرمربی تیم ملی کشتی ادامه داد: سایر ملی پوشان همچون حسن رحیمی، کمیل قاسمی، رضا یزدانی و سید احمد محمدی به طور منظم در اردو در کنار جوانان، در تمرینات با انگیزه و پرانرژی حضور دارند.
وی یادآور شد: مرحله دوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد روزهای 10 تا 21 دی ماه برگزار می شود و ملی پوشان چند روز استراحت می کنند و از 25 دی، اردوی 12 روزه قبل از جام جهان پهلوان تختی برگزار می شود.
سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای 18 و 19 بهمن ماه در شهر کرمانشاه برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال