اولین مرکز پایش سلامت سالمندی در کشور راه اندازی شد

تهران - ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از راه اندازی اولین مرکز ارزیابی و پایش سلامت سالمندی کشور خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا بهرامی در تشریح مهمترین دستاوردهای این نهاد در حوزه های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، نوآوری و کارآفرینی از افتتاح مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل امداد، راه اندازی مرکز مشاوره نشاط و سلامت، راه اندازی اولین مرکز ارزیابی و پایش سلامت سالمندی کشور و همچنین مرکز تخصصی کارآفرینی سلامت خبر داد.
وی در خصوص وظایف مرکز پایش سلامت اظهار کرد: تشکیل پرونده جامع سلامت و تعیین برنامه کوتاه مدت و بلندمدت برای حفظ سلامت و در نهایت اجرای طرح سالمند سالم با بهره گیری از توان متخصصان طب سالمندی و سایر متخصصان فعال از خدماتی است که در این مرکز ارایه می شود.
بهرامی همچنین با اشاره به سایر فعالیت های پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به ارائه چندین مقاله در همایش ها و مجلات معتبر علمی تحقیقانی اشاره کرد و افزود: درسال های اخیر مقالات پژوهشی متعددی در کارگروه پژوهشی تولید شده و علاوه بر انتشار در مجلات پژوهشی معتبر، برخی از آن ها در همایش هایی مانند 'همایش ملی ورزش و بیماریها'، 'همایش سالمندی ایران (رویکرد روانی- اجتماعی)' و 'همایش پایش بیماران: نوآوری و چالش‌ها' ارائه شده است.
وی همچنین از افتتاح نخستین دفتر حامیان صندوق قرض الحسنه دانشجویان خبر داد و گفت: این دفتر با هدف ارائه تسهیلاتی همچون اعطای وام عادی دانشجویی، ضروری، اضطراری، ازدواج، خرید تجهیزات علمی، پژوهشی و سایر خدمات، افتتاح شده است.
**9489** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال