انگلیسی‌ها به افزایش بهای بلیت قطار اعتراض کردند

لندن – ایرنا – یک روز پس از پایان تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی، مسافران شبکه ریلی انگلیس در انتقاد به افزایش بهای بلیت قطار در سراسر این کشور دست به اعتراض زدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مسافران معترض در شماری از ایستگاه‌های مرکزی شهر لندن، منچستر، نورویچ، شفیلد و والسال تجمع کرده و خواستار اقدام دولت در این خصوص شده‌اند. آن‌ها همچنین اعتراض خود را در شبکه‌های مجازی با هشتگ انقلاب ریلی منتقل کرده‌اند.
بهای بلیت‌های قطار در انگلیس از امروز دومین روز سال جدید میلادی که انبوهی از مسافران پس از تعطیلات کریسمس به محل کار بازمی‌گردند 3.1 درصد افزایش داشته که این میزان در قیاس با نرخ تورم 2.6 درصدی در این کشور بالاتر است.
اگرچه بر اساس تعرفه‌های جدید بهای بلیت نوجوانان 16 تا 17 سال کاهش‌یافته اما برای بسیاری از مسافرین مسافت‌های طولانی به معنای پرداخت چند صد پوند اضافه در سال خواهد بود.
حزب کارگر انگلیس به‌عنوان اصلی‌ترین حزب مخالف دولت سندی را آماده کرده که مؤید اختلالات گسترده شبکه ریلی این کشور در سال گذشته براثر اعتصاب کارکنان آن در مقاطع مختلف است .
این حزب در کنار اتحادیه کارکنان ریلی انگلیس خواستار دولتی شدن سراسری شبکه ریلی انگلیس است تا از این طریق دولت کنترل نزدیک‌ تری را نسبت به نوسانات بهای بلیت و کیفیت خدمات ریلی داشته باشد.
« جرمی کوربین » رهبر حزب کارگر انگلیس افزایش بهای بلیت را شرم‌آور خوانده و در پیامی ویدیویی که در توییتر منتشر کرد گفته است که شبکه ریلی بایستی از دست تعدادی تاجر سودجو خارج شود.
« انتونی اسمیت » رئیس اجرایی نهاد ناظر بر خدمات حمل‌ونقلی انگلیس نیز با اشاره به میلیون‌ها پوند کمک مالی دولت و درآمد ده میلیارد پوندی شبکه ریلی در اثر فروش بلیت این پرسش را مطرح کرده است که چه زمانی این سرمایه‌ها به بهبود خدمات ریلی تبدیل خواهد شد.
برگزاری اعتصاب‌های متعدد کارکنان شبکه ریلی انگلیس در سال گذشته، منجر به بروز هرج‌ومرج و فلج شدن خدمات حمل‌ونقلی در این کشور شد. گزارش‌هایی منتشرشده که نشان می‌دهد این وضعیت کیفیت خدمات حمل‌ونقلی در انگلیس را به پایین‌ترین حد طی 12 سال گذشته رسانده است.
« کریس گریلینگ » وزیر حمل ‌و نقل انگلیس سال گذشته اذعان داشت که شبکه ریلی این کشور قادر به پاسخگویی به حجم بالای نیاز مسافران نیست. وی برای بررسی این وضعیت یک گروه کاری تشکیل داده که ریاست آن را کیث ویلیامز رئیس پیشین بریتیش ایرویز بر عهده دارد.
بااین‌حال حزب کارگر انگلیس با اشاره به افزایش 36 درصدی بهای بلیت از سال 2010 تاکنون، خواستار دولتی کردن شبکه ریلی در این کشور است. در همین رابطه «اندی مک‌دونالد» وزیر حمل‌ونقل کابینه در سایه می‌گوید: کاهش کیفیت شبکه ریلی در کنار افزایش بهای بلیت رسوایی ملی است.
اروپام ** هـ ن ** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال