ابتکار: سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان در استانها تنظیم شد

کرج - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: از سال گذشته سند ارتقاء بهبود وضعیت زنان و خانواده مورد توجه قرار گرفت و در استانها تنظیم شده است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازدید از ظرفیت های تولیدی و اجتماعی البرز افزود: این سند با هدف کاهش آسیب ها در حوزه زنان و خانواده تدوین شده که از سال 98 شاهد این حرکت برنامه ای در سطح استانها خواهیم بود.
وی در پاسخ به سوال کودک همسری و در نظر گرفتن طرح حداقل سن برای ازدواج دختران نیز افزود: این موضوع در مرحله بازنگری است چرا که از مطالبات عمومی محسوب می شود.
ابتکار گفت: براساس آمار بی توجهی به این امر میزان طلاق و آسیب های دیگر را افزایش می دهد.
وی ادامه داد: با دقت بیشتر این موضوع باید از سوی مجلس شورای اسلامی براساس واقعیت های اجتماعی دنبال شود و معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری آن را مورد پیگیری قرار داده است.
ابتکار اضافه کرد: آمار کودک همسری در مناطق حاشیه ای کشور ممکن است بیشتر نیز باشد بنابراین جای نگرانی بسیاری در این زمینه است.
وی ادامه داد: بنابراین باید در مرحله اول باید مساله قانونی و در مراحل آگاهی در این زمینه افزایش یابد.
وی گفت: اگر قرار است سن ازدواج 13 سال شود باید درخواست طلاق را نیز برای دختران قانونی کرد و تمام قوانین بر این مبنا قرار گیرد.
وی درباره ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی نیز اظهار کرد: زنانی که همسران خارجی دارند قبل از 18 سال می توانند برای فرزندان خود تقاضای تابعیت کنند.
وی افزود: این موضوع از مصوبات خوب دولت است که این تقاضای تابعیت مورد رسیدگی قرار می گیرد و امیدواریم این مساله در مجلس تبدیل به قانون شود چرا که موضع دولت در این زمینه روشن است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: هدف اصلی از بازدید از استان البرز تبیین برنامه های دولت در زمینه مسایل خانواده از جمله عدالت جنسیتی است.
وی گفت: بازدید از بند زنان زندان کچویی، گفت و گوی خانواده با حضور صاحبنظران از دیگر برنامه های امروز است .
ابتکار ادامه داد: در بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) کرج و یکی از واحدهای تولیدی استان البرز مشکلات این بخش ها مورد بررسی قرار گرفت.
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود افزود: امروز سمن ها و خیران ظرفیتی موثر در حوزه های مختلف به شمار می روند که باید هرچه بیشتر از آنان بهره برد.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی از جمله ظرفیت های مهم به شمارمی رود که به افرادی که درمعرض آسیب و خطرهای اجتماعی هستند بهترین خدمات را ارائه می دهد.
ابتکار گفت: یکی از موضوعات مهم در حوزه آسیب های اجتماعی کودک آزاری است که قوانین جدی در این زمینه داریم .
وی یاد آورشد: فعالیت اورژانس اجتماعی سبب ناامنی برای مجرمان و امنیت برای آسیب دیدگان می شود.
8029/6993

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال