دنیای دیجیتال ظرفیتی مناسب برای اشتغال زایی است

تبریز- ایرنا - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حوزه چندرسانه‌ای و دنیای دیجیتال با توسعه دانش بینان عجین است، گفت: ارزش افزوده‌ فوق العاده‌ای در این حوزه نهفته که فرصت اشتغال، کسب و کار و ثروت آوری را فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، نصرالله جهانگرد روز پنجشنبه در دومین جشنواره ملی صنعت هنر دیجیتال تبریز، با بیان این‌که پیشرو بودن تبریز در مقاطع مختلف همواره موجب افتخار ملی بوده است، اظهار داشت: شهر تبریز در یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌های فناوری نیز پیشرو بوده و امروز شاهد دستاوردهای این حوزه هستیم.
وی با تاکید بر این‌که تلفیق فناوری اطلاعات و هنر، قدرت انتقال مفاهیم به مخاطب را بسیار افزون‌تر کرده است، ادامه داد: این جریان در دنیا رایج شده و خوشحالیم که شاهد شروع مقطع دکترای رشته 'چندرسانه‌ای' در دانشکده هنرهای رایانه‌ای خواهیم بود.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که ترکیب این فناوری‌ها، موتور محرکه تمام رشته‌های دنیا از حوزه دفاعی گرفته تا صنایع سنگین و کشاورزی است، افزود: مهم‌ترین نهاد توسعه در اروپا شکل‌دهی به موسسه هایی است که بتوانند چند رشته را بهم پیوند بزنند.
جهانگرد با اشاره به این‌که فعالیت های اقتصادی در کشور ما بر محور سه شاخه صنعت، کشاورزی و خدمات متمرکز است، گفت: به کارگیری فناوری و هنر دیجیتال در تمامی این حوزه‌ها ضروری است.
وی با بیان این‌که امروزه زبان مفاهمه، تصویری شده است، افزود: امروز با یک عکس، انیمیشن یا تیزر می‌توان به راحتی کتاب 500 صفحه‌ای را به مخاطب منتقل کرد.
وی با تاکید بر اینکه با یک فیلم کوتاه می‌توان آزمایشگاه فیزیک و شیمی را به دانش‌آموزان نمایش داد، گفت: می‌توان با تلفیق فناوری ارتباطات و هنر، مفاهیم را جذاب‌تر و فهیم‌تر به مخاطب منتقل کرد.
دومین جشنواره ملی صنعت هنرهای دیجیتال تبریز در سالن بعثت دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز برگزار شد .
در این جشنواره، با حضور سرلشگر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، از بازی موبایلی 'آتش بار' رونمایی و در پایان مراسم از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.
بازی موبایلی آتش بار با محوریت شهید سردار حسن شفیع‌زاده، از بنیانگذاران توپخانه سپاه، در تبریز آماده شده است.
گروه بازی‌سازی سامر متشکل از دانشجویان کارشناسی ارشد هنرهای رایانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، این بازی موبایلی را با حمایت مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی(متنا) فضای مجازی بسیج استان آذربایجان شرقی تولید کرده است.
کاربر در این بازی نقشه دیده بانی را ایفا می‌کند که باید گرای تانک‌های دشمن را که به مراکز مخابراتی نیروهای ایرانی حمله کرده‌اند، به توپخانه داده و آنها را با آتش توپخانه منهدم کند.
این بازی در نسخه اندروید آماده شده است همچنین نسخه AR (واقعیت افزوده) و VR (واقعیت مجازی) آن آماده رونمایی هستند.
دانلود رایگان این بازی موبایلی از کافه بازار و وب سایت www.AtashbarGame.ir ممکن است.
3071/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال