اعتصاب یک میلیون کارمند، شبکه بانکی هند را فلج کرد

دهلی نو - ایرنا - بیش از یک میلیون کارمند بانک های دولتی و خصوصی هند روز چهارشنبه در اعتراض به ادغام بانک ها و بازبینی حقوق اعتصاب کردند.

به گزارش ایرنا، به نقل از نشریه 'تایمز او ایندیا'، اعتصاب سراسری بانک ها سبب شده است که خدمات مالی و اقتصادی در کشور هند با مشکل روبرو شود.
این دومین اعتصاب بانکی در هند در کمتر از یک هفته محسوب می شود. جمعه گذشته اتحادیه بانک های دولتی هند در اعتراض به ادغام بانک ها به مدت یک روز اعتصاب کرد، این اتحادیه همچنین خواهان افزایش فوری حقوق کارمندان بانک ها شدند.
اعتصاب روز چهارشنبه توسط مجمع عمومی اتحادیه های بانکی برگزار می شود.
اشوانی رانا رییس سازمان ملی کارمندان بانک های هند گفت: بیش از یک میلیون کارمندان بانک های دولتی، خصوصی و خارجی در تاریخ 26 دسامبر (5 دی) اعتصاب کرده اند. اتحادیه های بانکی خواهان افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان و لغو پیشنهاد حقوق متغیر هستند.
پیش از این انجمن بانک های هند پیشنهاد 8 درصد افزایش حقوق برای کارمندان بانک ها را مطرح کردند که این پیشنهاد از سوی مجمع عمومی اتحادیه های بانکی رد شد.
بازبینی حقوق کارمندان بانک ها در هند هر پنج سال یک بار اتفاق می افتد. بخش بانکی هند در چند سال گذشته با چالش های زیادی روبرو بوده است.
دولت هند در ماه سپتامبر(مهر) تصمیم گرفت تا سه بانک 'دنا'، 'بارودا' و 'ویجایا' را با یکدیگر ادغام کند که این تصمیم با اعتراض بانک های دولتی و خصوصی این کشور روبرو شد.
آساق**267**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال