هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

صیانت از شأن مجلس

تهران- ایرنا- رعایت شأن مجلس نیز ضرورتی جدی است و نباید به ‌نحوی عمل شود که احیانا جایگاه نمایندگان و مجلس مورد بی‌احترامی قرار گیرد.

مصطفی کواکبیان در سرمقاله ای در روزنامه اعتماد، نوشته است: درحالی که طی روزهای گذشته شاهد بروز برخی حواشی در مجلس به‌ دلیل مشکل آب در بعضی مناطق کشور بودیم و در ادامه نمایندگان استان اصفهان نیز اقدام به استعفای دسته‌جمعی کردند، روز گذشته در جریان تقدیم لایحه بودجه سال 98 کل‌ کشور به مجلس و همزمان با سخنرانی رییس‌جمهوری در صحن علنی...

تعدادی از نمایندگان با تجمع مقابل جایگاه هیات رییسه عملا منجر به بروز نوعی ناهماهنگی و بی‌نظمی در جلسه شدند که حقیقتا در شأن مجلس نبود. همه می‌دانیم لازم است که عدالت به طور کامل در همه شهرها و استان‌های کشور جاری باشد و رییس‌جمهوری و دولت رویکردی عادلانه در قبال همه مناطق کشور داشته باشند. به هر حال آب حق همه شهروندان است و درخواست مردمی که متقاضی آب هستند باید از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر آن رعایت شأن مجلس نیز ضرورتی جدی است و نباید به ‌نحوی عمل شود که احیانا جایگاه نمایندگان و مجلس مورد بی‌احترامی قرار گیرد. شخصا موافق این اقدامات و این رفتارها نیستم و فکر می‌کنم لازم است همه با رعایت قانون و آیین‌نامه داخلی مجلس اگر اعتراض یا خواسته‌ای دارند، موضوع را از طریق قانونی پیگیری کنند. حال آنکه متاسفانه شاهد بودیم در لحظاتی سخنرانی رییس‌جمهور مختل شد، حال آنکه این شیوه درستی نیست و باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

*منبع: روزنامه اعتماد،1397،10،5
**گروه اطلاع رسانی**1893**9131

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال