جام ملت های آسیا؛

پیشکسوت پرسپولیس: سایر رقبا از تیم ایران جلوتر هستند

تهران- ایرنا- پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه تیم ملی ایران شانس چهل درصدی برای موفقیت در جام ملت ها دارد، گفت: باید پذیرفت که سایر رقبای قدرتمند از ما جلوتر هستند.

«جمشید شاه محمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران برابر فلسطین در دیدار دوستانه شب گذشته، اظهار داشت: فوتبال ما همین است و باید به همین باور برسیم. ابتدا صحبت از قهرمانی در جام ملت ها می‌کنند و در نهایت هم وقتی ناکام می شوند، می‌گویند زیرساخت نداریم. باید قبول کنیم تیم های شرق آسیا، استرالیا، قطر و حتی عربستان از ما جلوترند، چرا که آنها از زیرساخت فوتبال برخوردارند اما ما چنین امکاناتی نداریم.
وی افزود: خارجی ها در فوتبال ما فقط به دنبال پول هستند و کم پیش می‌آید که کسی تاثیرگذار عمل کند. فوتبال ما باید از پایه تقویت شود و مربیان خارجی باید روی پایه و زیرساخت های فوتبال ما تاثیرگذار باشند. باید این موضوع را بپذیریم که کی روش برای فوتبال ما کوچک است.
پیشکسوت فوتبال ایران اضافه کرد: آنطور که از صحبت ها و شرایط تیم ملی پیدا است؛ در تیم ملی هم تضاد فکری وجود دارد و همه با هم یکدل نیستند. با شرایطی که وجود دارد، من شانس موفقیت تیم ملی در جام ملت ها را حدود 40 درصد می دانم.
شاه محمدی در رابطه با صحبت های سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران که گفته بود رویای ایران صعود به نیمه نهایی است، تصریح کرد: ما در گذشته نیز بارها در بین چهار تیم بودیم، اما در گذشته با هدایت کی روش نتوانستیم به جمع چهار تیم برسیم. او این سخنان را برای ناکامی احتمالی مطرح می کند.
وی اضافه کرد: در جام ملت های 1988 قطر، مرحوم پرویز دهداری یک تیم جوان را با کمترین امکانات به جام ملت ها برد و آن تیم را سوم کرد. فوتبال ایران با مربی داخلی، قطعا نتایج خیلی بهتری کسب خواهد کرد.
ورزشی**9463** 1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال