کارکنان بزرگترین شرکت فولاد الجزایر به اعتصاب خود پایان دادند

الجزیره-ایرنا- یک منبع آگاه در شرکت فولاد عنابه بزرگترین کارخانه تولید فولاد در الجزایر اعلام کرد، کارکنان این شرکت پس از 14 روز به اعتصاب خود پایان داده و تولید در آن از سر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای «تی اس ای » الجزایر نوشت، بیش از یک هزار نفر از کارگران این شرکت به صورت قرارداد موقت در آن مشغول به کار بوده و خواستار استخدام رسمی خود بودند و به همین دلیل با اعتصاب خود، این شرکت را فلج کردند.
منابع آگاه در این شرکت اعلام کرده اند مسئولان با اتحادیه کارگران و همچنین کارگران معترض به توافق رسیدند طی یک سال آینده نوع قرارداد کاری آن ها تغییر کند و در نتیجه تولید در آن از سر گرفته شد.
کارشناسان اعلام کرده اند این شرکت روزانه دوهزار و 200 تن فولاد تولید می کرد .
شرکت فولاد عنابه ( واقع در 530 کیلومتری شرق پایتخت) بزرگترین مرکز تولید فولاد در این کشور است که سال 1969 در مساحتی بالغ بر 830 هکتار ساخته شده و اکنون چهار هزار و 500 نفر در آن مشغول به کار هستند که یک هزار و 500 نفر از آن ها با قراردادهای موقت کار می کنند .
الجزایر برنامه ریزی کرده است با گسترش این شرکت و افتتاح دو کارخانه دیگر در وهران ( غرب الجزیره ) و جیجل( شرق الجزیره ) سال 2019 به جمع کشورهای صادرکننده فولاد و آهن بپیوندد .
«یوسف یوسفی» وزیر صنعت الجزایر دو هفته پیش از صادرات آهن به آمریکا خبر داد.
خاورم **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال