ابتکار: دولت از مراکز اورژانس اجتماعی حمایت می کند

اهواز - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در حوزه زنان و امور خانواده گفت: دولت با برنامه ریزی و سیاست هایی که در پیش گرفته، به منظور تاثیرگذاری افزون تر اورژانس اجتماعی از این مراکز حمایت بیشتری می کند.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در جریان دیدار از مرکز اورژانس اجتماعی اهواز با اشاره به اینکه استانداران و فرمانداران بر اساس سیاست هایی که دولت تدوین کرده باید از مراکز مشاوره ای و اورژانس اجتماعی حمایت کنند، تاکید کرد: به طور قطع این مراکز در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی نقش مهمی خواهند داشت.
معاون رئیس جمهوری افزود: هر چه بتوانیم خانواده ها را در حل و فصل مسایل بین افراد، مرجع قرار دهیم و از ورود آن به جامعه جلوگیری کنیم، آسیب های اجتماعی نیز به تبع آن کاهش پیدا می کند.
او ادامه داد: جوامع امروزی با توجه به گستردگی ارتباطات و افزایش جمعیت با آسیب های اجتماعی گوناگونی رو به رو است که باید برای مقابله با این چالش ها راهکارهای اساسی تدوین و در اختیار مجریان و متولیان قرار داد.

** 33 هزار زن بی سرپرست زیرپوشش بهزیستی خوزستان
مدیرکل بهزیستی خوزستان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اکنون 21 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر استان راه اندازی شده، گفت: اصالت بخشی به مراکز اوژانس از جمله کارهایی است که با جدیت در استان پیگیری شده است.
غلامرضا صدیق راد به ارایه خدمات این اداره کل به 33 هزار زن بد سرپرست و بی سرپرست در استان اشاره کرد و افزود: اکنون ارایه همه خدمات بهزیستی به جامعه هدف، برون سپاری شده و علاوه بر این نیز تعداد 17 مرکز خدمات اجتماعی با همکاری دفاتر تسهیل گری در مناطق محروم و حاشیه نشین خوزستان راه اندازی شده است.
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده صبح شنبه برای انجام سفری یک روزه وارد اهواز شد که دیدار با کارآفرینان، فعالان اجتماعی و اقتصادی و نشست ملی خانواده با حضور احزاب و دانشگاهیان استان از جمله برنامه های او در خوزستان است.
/6002/9931

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال