رزمایش اقتدار و امنیت،

عملیات تاخت در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 با موفقیت انجام شد

بندرعباس- ایرنا-عملیات تاخت درمرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 با عنوان نمایش اقتدار و امنیت، پیش از ظهرشنبه پس از انهدام به موقع مواضع دشمن با اجرای انفجارات گسترده خطی، با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 نیروی زمینی سپاه افزود: در ادامه این رزمایش، مواضع و اهداف ساحلی دشمن بطور کامل منهدم شد و با اجرای موفقیت آمیز این بخش، نیروهای عمل کننده از طریق شناورها اقدام به ترک منطقه کردند.
سردار محمد خاکپور افزود: با اجرای انفجارات وسیع و انهدام کامل مواضع دشمن فرضی، عملیات تاخت در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم 12 به پایان رسید.
وی یادآورشد: این رزمایش از سلسله رزمایش ‌های ابلاغی و سالیانه نیروی زمینی سپاه است ، که برای نخستین بار از عملیات تهاجمی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی رونمایی می شود.
وی تاکید کرد: هدف ما دراین رزمایش این است که معادلات بازدارندگی و دفاعی خود را در ذهن دشمن دقیق و واقعی کنیم ، ایران اسلامی برای هیچ کشوری تهدید نیست، اما اگر دشمنان ما نیت سوء داشته باشند در مقابل آنها با تمام توان و ظرفیت می ایستیم.
مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 نیروی زمینی سپاه صبح امروز شنبه با شعار «نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت ملی و ظرفیت سازی ‌های نوین دفاعی » در منطقه عمومی خلیج فارس آغاز شد.
این رزمایش که از 24 آذرماه آغاز شده، امروز در مرحله نهایی با هدف قرار دادن اهداف از پیش تعیین شده ادامه پیدا می کند.
در این رزمایش یگان های واکنش سریع، نیروی مخصوص و تکاوری، پهپاد‌های رزمی و شناسایی، بالگرد‌های هجومی، ترابری و بارریز، جنگال، مکانیزه، واحد‌های مهندسی و تخریب، سیستم‌های کنترل و فرماندهی و ناو تیپ ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه شرکت دارند.
این رزمایش در سطح راهبردی، دفاعی بوده و متناسب با تهدیدات احتمالی دشمنان صورت می‌ گیرد که شامل اجرای عملیات آبی- خاکی، سرپل گیری در ساحل، هجوم به ساحل و دفاع از آن بوده و قابلیت‌های آن در یک سیستم رزمی به هم پیوسته و شبیه به صحنه‌های واقعی در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 12 مورد ارزیابی قرار می گیرد.
سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و فرماندهان نیروهای مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم آغاز این رزمایش در جزیره قشم حضور دارند.
7195/6048 / 1339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال