برندگان سومین چراغ معرفی شدند

تهران- ایرنا- برندگان سومین دوره جایزه ترویج علم «چراغ» در سه شاخه یک عمر تلاش برای ترویج علم، دانشگر مروج علم و مروج علم سال همزمان با بلند‌ترین شب سال معرفی شدند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، برندگان امسال جایزه ترویج علم چراغ به ترتیب «احمد دالکی»، «گروه اسطرلاب» و «کاظم کوکرم» هستند. جایزه یک عمر تلاش برای ترویج علم به احمد دالکی رسید؛ چهره شناخته شده نجوم آماتوری ایران در طول بیش از چهار دهه گذشته که با تاسیس مراکزی چون رصدخانه آموزشی زعفرانیه، مرکز ستاره‌شناسی تهران و آسمان نمای سازمان جغرافیای ارتش و اجرای برنامه‌های متعددی برای رادیو و تلویزیون از جمله برنامه آسمان شب نقش بسزایی در ترویج نجوم آماتوری در کشور داشته است.
در بخش دانشگر مروج علم سال نیز جایزه چراغ به گروه اسطرلاب رسید. گروه اسطرلاب که توسط خانم‌ها «آزاده کیوانی» و «آیرین شیوایی» بنیان گذاری شده در طول سال‌های گذشته با کمک گروهی از دانش آموختگان داخل و خارج کشور به تولید محتوای تخصصی در حوزه نجوم برای علاقه‌مندان مشغول بوده است.
جایزه مروج علم سال چراغ نیز به «کاظم کوکرم» رسید. روزنامه نگار و مروجی علمی که این روزها در کنار همکاری با رسانه‌های متعدد به عنوان دبیر علمی روزنامه جام جام مشغول به کار است.
هفتم دی ماه مراسم اهدای جوایز برندگان جایزه چراغ برگزار خواهد شد. جایزه چراغ که سه سال پیش توسط سیاوش صفاریان پور و محمدرضا نوروزی بنیانگذاری شده، جایزه ترویج علمی عام المنفعه است که امسال برای نخستین بار فرایند تامین هزینه‌های خود را به روش سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) – با دعوت علاقمندان به شراکت در هزینه‌ها برگزار کرد.
علمی**م.ج**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال