گردهمایی نظامیان رده بالای جمهوری آذربایجان و ترکیه آغاز شد

باکو – ایرنا – یازدهمین گردهمایی نظامیان رده بالای جمهوری آذربایجان و ترکیه روز سه شنبه با حضور مقامات نظامی دو کشور در آنکارا آغاز شد.

به گزارش وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، این گردهمایی تا 20 دسامبر ( 29 آذرماه ) ادامه دارد و طی آن وضعیت فعلی همکاری جمهوری آذربایجان و ترکیه در عرصه های امنیتی ، نظامی ، نظامی فنی ، پزشکی نظامی ، آموزش نظامی ، صنایع دفاعی و دیگر حوزه ها بررسی می شود .
هیات نظامی جمهوری آذربایجان به سرپرستی ' کریم ولی اف ' معاون وزیر دفاع این کشور و هیات نظامی ترکیه به سرپرستی 'متین گوراک' رئیس دوم ستاد کل ارتش ترکیه در این گردهمایی حضور دارند.
تقویت روابط دوستی میان ارتش جمهوری آذربایجان و ترکیه ، و نیز برنامه های مشترک نظامی دو کشور در سال 2019 میلادی از موضوعات مورد مذاکره این گردهمایی اعلام شده است .
در قالب این گردهمایی همچنین فعالیت نظامی انجام شده در سال جاری نیز بررسی شد.
جمهوری آذربایجان از بدو استقلال ملی این کشور روابط نظامی تنگاتنگ با ترکیه داشته و کارشناسان نظامی ترکیه، ارتش جمهوری آذربایجان را بر اساس استانداردهای ناتو آموزش دادند .
باکو و آنکارا در حال حاضر بر اساس توافقنامه های دوجانبه همکاری های نظامی درحوزه های صنایع دفاعی و تجهیزات نظامی و آموزش نظامیان جمهوری آذربایجان بر اساس استانداردهای ناتو همکاری می کنند .
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال