پاداش تیم ها در رقابتهای باشگاهی آمریکای جنوبی 2برابر می شود

تهران- ایرنا- با اعلام کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کُنمبول) پاداش های جام لیبرتادورس (معتبرترین رقابت باشگاهی منطقه آمریکای جنوبی) از سال آینده، 2 برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه نوشت: براساس اظهارات «آلخاندرو دومینگوئز» رئیس کنمبول، تیم های شرکت کننده در رقابت های جام باشگاه های آمریکای جنوبی از سال آینده میلادی مبلغی معادل 162 میلیون دلار را بین خود تقسیم خواهند کرد؛ در واقع این مبلغ با رشد 56 درصدی از حدود 104 میلیون دلار در سال 2018 به 162 میلیون دلار در سال 2019 افزایش پیدا می کند و تیم های قهرمان دست کم 20 میلیون دلار به عنوان پاداش قهرمانی به جیب خواهند زد.
دومینگوئز در مراسم قرعه کشی این تورنمنت برای سال 2019 در پاراگوئه اظهار داشت: مدیریت کنمبول به عهد خود مبنی بر ارزشمند کردن هر چه بیشتر فوتبال آمریکای جنوبی و همچنین سرمایه گذاری مجدد به منظور توسعه آن، وفادار مانده است.
این افزایش پاداش در حالی است که مبلغ مذکور برای تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان اروپا که در فصل 2018 – 2019، جواز حضور در مرحله گروهی این رقابت ها را کسب کرده اند، 2.20 میلیاد دلار برآورد شده است.
فینال جام لیبرتادروس در فصل منتهی به سال جدید میلادی بدنبال بروز خشونت و درگیری در این بازی، با تصمیم کنمبول از آرژانتین به مادرید اسپانیا منتقل شد.
بازی مذکور 18 آذرماه امسال در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید میان تیم های ریورپلاته و بوکاجونیورز برگزار شد و در نهایت با پیروزی 3 بر یک ریورپلاته خاتمه یافت.
در قرعه کشی مرحله گروهی سال جدید میلادی، مدافع عنوان قهرمانی به همراه اینترناسیونال برزیل، آلیانزا لیمای پرو و یک تیم دیگر می بایست در این تورنمنت شرکت کنند.
در سوی مقابل تیم بوکاجونیورز نیز در مرحله گروهی به مصاف اتلتیکو پارانائنس برزیل، خورخه ویلسترمن بولیوی و تولیما کلمبیا خواهد رفت.
این رقابت ها از 22 ژانویه 2019 با 47 تیم آغاز و 23 نوامبر هم به پایان خواهد رسید.
ورزشی**3991**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال