نتانیاهو به دنبال نمایش موشکی، کودکان اسرائیلی در جستجوی غذا

تهران - ایرنا - درحالیکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز بانمایش موشک های این رژیم جهانیان را تهدید می کرد،گزارش سازمان «لاتت» نشان می دهد که حدود 2.3 میلیون نفر در اسرائیل در فقر بسر می برند که بیش از یک میلیون تن از آنان را کودکان تشکیل می دهند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت با درج این مطلب افزود:درمجموع ( از 8 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت سرزمین های اشغالی)، حدود یک چهارم آنان از مشکلات اقتصادی رنج می برند و شاخص های مختلف لاتت زندگی آنها را زیر خط فقر نشان می دهد.
یدیعوت آحرونوت نوشت که این سازمان تصویر زمستان 2018در اسرائیل (رژیم صهیونیستی) را بدون غذا، بدون وسایل گرمایشی و بدون دارو نشان می دهد.
گزارش سازمان 'لاتت' که به منظور کاهش فقر در سرزمین های اشغالی طی سال 1996تاسیس شده است، نشان می دهد تقریبا یک چهارم کودکان این مناطق نیازمند خدمات رفاهی هستند و بیش از یک سوم آنها یک وعده غذایی در روز را بخاطر مشکل اقتصادی مصرف نمی کنند.
طبق این گزارش، 6 درصد از کودکان نیازمند مجبور به دریافت کمک مالی و 5.7 درصد از آنها مجبور به جمع آوری غذا از روی زمین یا سطل های زباله هستند. در میان افراد فقیر ، وضعیت افراد مسن وخیم است. گزارش شده که 92 درصد از آنها حقوق مستمری شان مکفی نیست و دو سوم از آنها گفتند قادر به حفظ سلامت خود در وضعیت مناسب نیستند.
بر اساس این گزارش، 53 درصد از خانواده های فقیر اعلام کردند که غذای کافی ندارند و 72 درصد نگران این هستند که ذخایر غذایی شان تمام شود.
در این گزارش با اشاره به تاثیرگذاری شدید هزینه بالای زندگی بر خانواده های ضعیف تر، آمده است: بیش از نیمی از خانواده های فقیر با توجه به نزدیکی فصل زمستان، دسترسی به وسایل گرمایشی ندارند. 11 درصد از افرادی که اعانه مالی دریافت می کنند، به خودکشی فکر کرده یا واقعا اقدام به خودکشی کرده اند.
گیلز دارمون رئیس لاتت اعلام کرد:دولت های اسرائیل شاید به فقربسیاری از مردم عادت کرده باشند، اما کودکان فقیر هیچگاه به آن عادت نخواهند کرد.
سازمان لاتت یک سازمانی است که بمنظور کاهش فقر در سرزمین های اشغالی تشکیل شده و سالانه به 60 هزار خانواده کمک ارائه می دهد.
سازمان لاتت در حالی این گزارش را ارائه می دهد که اوایل امسال نتانیاهو با ادعای اینکه نقش مهمی را در اقتصاد اسرائیل داشته، اعلام کرد دوست دارد از او به عنوان آزاد کننده اقتصاد یاد شود.
نتانیاهو دیروز نیز با نمایش موشک های رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم سلاح‌ها و موشک‌هایی در اختیار دارد که با آن‌ها توانایی هدف‌ قرار دادن تمام نقاط منطقه را دارد.
اروپام**3234**1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال