دو گردشگر فرانسوی گرفتار دربرف نجات یافتند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: نیروهای امداد و نجات این جمعیت، دو گردشگر فرانسوی را که در جاده قدیم سنندج - مریوان گرفتار برف شده بودند، نجات دادند.

محمدباقر محمدی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دو گردشگر فرانسوی (زن و مرد) که به قصد بازدید از روستای نوره به این منطقه سفر کرده بودند در حین بازگشت به سنندج، گرفتار بارش سنگین برف و کولاک شدند.
وی با بیان اینکه دو راهنمای سنندجی نیز این زن و مرد گردشگر فرانسوی را همراهی می کردند، اضافه کرد: یکی از تیم های امداد و نجات هلال احمر بعد از تماس آنان و درخواست کمک شان بلافاصله به منطقه اعزام و اقدام به نجات این چهار نفر کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: گردشگران فرانسوی بعد از عملیات نجات، دست نوشته ای را به نشانه تقدیر از زحمات تیم امداد و نجات هلال احمر استان کردستان تقدیم آنان کردند.
محمدی با اشاره به اینکه طرح امداد زمستانی این جمعیت از 22 آذر آغاز شده است و تا 23 اسفند سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، افزود: در این طرح 10 پایگاه ثابت، 6 پایگاه موقت، 10 تیم پشتیبان، یک تیم واکنش سریع، 42 دستگاه خودرو امدادی و یک امداد هوایی (مستقر در فرودگاه سنندج) مشارکت دارند.
به گزارش ایرنا، جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای 11 پایگاه امداد جاده ای، 100 تیم امدادی، چهار هزار داوطلب فعال و بیش از 40 هزار داوطلب آموزش دیده و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
شبد**7355/9102**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال