«جلیقه زرد ها» امشب به شبکه یک می آیند

تهران- ایرنا- «جلیقه زردها» نام مستندی از شبکه یک سیما است که امشب ساعت 23 به روی آنتن می رود و به اعتراضات اخیر فرانسه که به دلیل پوشش تظاهرکنندگان و استفاده آنان از جلیقه های زرد به اعتراض جلیقه زردها معروف شده است می پردازد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،در مستند جلیقه زرد ها به اتفاقات اخیر فرانسه و اعتراضات علیه جنبش ضد سرمایه داری پرداخته می شود که با سرکوب خونین پلیس فرانسه و مرگ چندین معترض همراه بوده است. واکنش های خشونت بار پلیس فرانسه به معترضان در حالی صورت می گیرد که دولت فرانسه مدعی حمایت از دموکراسی است اما در عمل اعترتض جلیقه زردها را تحمل نمی کند. در عین حال در این مستند به استاندارد دوگانه دولت های اروپایی در قبال برخورد با اعتراضات مردمی در فرانسه و دیگر کشورهای غربی با کشورهای غیرغربی پرداخته می شود. رویکردی که نشان دهنده عمل نکردن دولت های اروپایی به اصول ادعایی مورد حمایتشان براساس ارزش های دموکراسی است. در این مستند از همکاری دوبلورهای حرفه ای واحد دوبلاژ سیما برای جذاب تر شدن هرچه بیشتر کار بهره گرفته شده است. تدوین و تیتراژ این برنامه را علیرضا عسگری بر عهده دارد. نویسنده جلیقه زرد ها هومن نیری است، علی همت مویمویند گوینده این مستند است، مهران علیزاده نیز مدیر تولید کار را به عهده ذارد همچنین مدیر دوبلاژ حسین خداداد بیگی است.
مستند «جلیقه زردها» به تهیه کنندگی هومن نیری کاری از گروه سیاسی شبکه یک است که امشب 26 آذر ساعت 23 و پس از سریال شبانگاهی روی آنتن می رود.
فراهنگ**9210 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال