لابی صهیونیسم مصمم به توقف راهپیمایی قدس لندن است

لندن – ایرنا –استقبال گسترده گروه های آزادیخواه مقیم انگلیس از راهپیمایی روز جهانی قدس درسالهای اخیر و تجدید میثاق با آرمان های رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران لابی رژیم صهیونیستی را برآن داشته تا با شدت بخشیدن به تلاشهای خود به هر نحوی موجب توقف ادامه این حرکت انقلابی شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، از سه سال پیش به این‌سو، سازمان‌های وابسته و جیره‌خوار رژیم صهیونیستی در انگلیس به‌طور فزاینده‌ای اعتراض خود را با برگزاری راهپیمایی روز قدس در لندن افزایش داده و نهادهای برگزارکننده و حامی آن را هدف قرار داده‌اند.
صهیونیست‌ها سال گذشته با خوابیدن در مسیر راهپیمایی و سردادن شعارهای ضد اسلامی اقدام به ایجاد اخلال در برگزاری این آیین انقلابی کرده که با برخورد پلیس لندن، راهپیمایان به تظاهرات خود ادامه دادند.
امسال هم صهیونیست‌ها، در نامه‌ای به وزیر کشور انگلیس، راهپیمایی روز قدس را نماد حمایت از حزب‌الله معرفی کرده و خواستار لغو این مراسم شدند. در این نامه که بخشی از آن در مطبوعات انگلیس منتشر شد، ادعاشده است که برگزاری راهپیمایی روز قدس و به اهتزاز درآوردن پرچم حزب‌الله به ایجاد شکاف در جامعه منجر خواهد شد.
نویسندگان این نامه مدعی شدند که این راهپیمایی به بهانه دفاع از حقوق مردم فلسطین، نه‌تنها مسالمت‌آمیز نیست بلکه سیاست‌های مقابله با افراط‌گرایی در انگلیس را زیر سؤال می‌برد. آن‌ها به‌طور آشکار خشم خود را نسبت به حزب‌الله بیان و ادعا کرده‌اند که به اهتزاز درآوردن پرچم این گروه مردمی دشمنی و نفرت را در جامعه اشاعه می‌دهد.
در همین پیوند، شبکه رادیویی«ال.بی.سی»LBC دو هفته پیش از برگزاری راهپیمایی روز قدس لندن، در برنامه‌ای کاملاً جهت‌دار به حمایت از صهیونیست‌های مقیم انگلیس پرداخت و مدعی شد که این اقلیت قومی با مشاهده پرچم حزب‌الله در لندن دچار وحشت می‌شوند. مجری برنامه مدعی شد که فضای یهودستیزی در انگلیس رو به افزایش است و تداوم این امر سبب خواهد شد تا یهودیان به‌تدریج این کشور را ترک کنند. او ادامه این وضعیت را در کنار حمایت تمام‌قد انگلیس از رژیم اشغالگر قدس متناقض خواند و با بستن انواع اتهام‌ها به شرکت‌کنندگان راهپیمایی روز قدس، نهایت تلاش خود را به کاربست تا این آیین اعتراضی را غیرقانونی جلوه دهد.
مجید نواز مجری ال.بی.سی که ازقضا نامی مسلمان دارد در سخنان ادعایی خود گفت: حزب‌الله یک ارگان تروریستی است و به اهتزاز درآوردن پرچم آن در لندن هیچ توجیهی ندارد؛ بااین‌حال برگزارکنندگان راهپیمایی روز قدس رسماً شرکت‌کنندگان را دعوت می‌کنند تا پرچم حزب‌الله را به اهتزاز آورند.
در ادامه این تحولات نشریه ساندی تلگراف روز یکشنبه در گزارشی کاملاً یک‌سویه و جهت‌دار احتمال لغو کمک مالی کمیسیون اروپا به «کمیسیون حقوق بشر اسلامی» انگلیس نهاد اصلی برگزارکننده راهپیمایی روز قدس خبر داد.
بر اساس گزارش ساندی تلگراف، این کمک‌هزینه در چارچوب برنامه‌های اتحادیه اروپا برای تحقیق و مبارزه با اسلام هراسی مقررشده است. بااین‌حال، این نشریه انگلیسی در جملاتی تحریک‌آمیز گزارش داد که در راهپیمایی روز قدس شعارهای ضد یهودی و نابودی اسرائیل سر داده می‌شود و نمایندگان مجلس بارها درباره مواضع ضد یهودی کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس هشدار داده‌اند.
ساندی تلگراف به نقل از یک سخنگوی کمیسیون اروپا نوشت اینک موضوع توقف همکاری مالی با کمیسیون حقوق بشر اسلامی اینک در دست بررسی قرار دارد و چنانکه این همکاری متوقف شود، هزینه‌هایی که درگذشته پرداخت‌شده نیز بایستی مسترد شود.
مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی هر گروهی را که از مردم فلسطین حمایت می‌کند تحت‌فشار قرار می‌دهد.
وی افزود: گزارش ساندی تلگراف آشکارا اعلام کرده است که چون ما برگزارکننده راهپیمایی روز قدس هستیم ضد یهود هستیم و فعالیت‌های تحقیقاتی ما درباره اسلام هراسی و حمایت از جامعه مسلمانان بایستی متوقف شود. این در حالی است که آن‌ها به‌خوبی می‌دانند کمیسیون حقوق بشر اسلامی در خط مقدم مبارزه با اسلام هراسی و چه‌بسا یهودستیزی قرار دارد.
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی ادامه داد: راهپیمایی روز جهانی قدس لندن یک مراسم چند فرهنگی، مذهبی و قومی است که در آن مردم از اقشار مختلف مسیحی، یهودی و مسلمان دورهم جمع شده تا از مردم مظلوم فلسطین دفاع کنند.اما صهیونیست‌ها از اتحاد ما در دفاع از عدالت به وحشت افتاده‌اند و تلاش می‌کنند این جنبش را ساکت کنند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت کمک مالی اروپا به کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس، گفت: صهیونیست‌ها فشار خود را آغاز کرده‌اند تا اروپا درباره ادامه کمک مالی به ما تجدیدنظر کند اما تا این لحظه گزارشی را درباره قطع این همکاری دریافت نکرده‌ایم.
شجره ادامه داد: آنها به دنبال ایجاد شرایطی هستند که ریشه کمکهای مالی به ما را خشک کنند اما ما به راه خود ادامه می‌دهیم .
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس افزود: ما به‌خوبی آگاهیم که دفاع از حقوق فلسطینیان در غرب هزینه دارد و ما کاملاً آمادگی داریم که این هزینه را پرداخت کنیم. چراکه این‌یک اقدام درست است.
شبک**اروپام ** هـ ن **1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال