قاضی فدرال آمریکا قانون 'اوباماکر' را خلاف قانون اساسی دانست

تهران - ایرنا - یک قاضی فدرال آمریکایی در تگزاس با صدور حکمی ، قانون بهداشت و درمان دولت باراک اوباما موسوم به 'اوباماکِر' را مغایر با قانون اساسی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری رادیو ملی آمریکا ، با این حکم صادر شده در روز جمعه زمینه برای دور جدیدی از استماع و بررسی این قانون در دادگاه عالی آمریکا مهیا می شود.
حکم صادر شده توسط 'رید اوکانر' قاضی محلی قانون موسوم به 'اوباماکر' را نامتعبر می کند و بقای این قانون را با تردید رو به رو می سازد و این در حالی است که دهها میلیون آمریکایی قصد ثبت نام برای پوشش درمانی در سال 2019 در مهلت مقرر را دارند.
این حکم در پرونده ای علیه قانون اوباماکار که یکی از دستاوردهای مهم داخلی دولت اوباما بود صادر شد. ائتلافی از 19 دادستان جمهوریخواه و یک فرماندار به رهبری 'کن پاکستون' دادستان تگزاس این قانون را به چالش کشیدند.
'سارا سندرز' سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای از این حکم صادر شده تمجید کرد و آن را تائید موضع دونالد ترامپ دانست و افزود: رئیس جمهور بار دیگر از کنگره می خواهد که قانون جدیدی را جایگزین قانون اوباماکر کند.
اندکی بعد ، ترامپ با انتشار پیامی توئیتری بر مغایرت قانون اوباماکر با قانون اساسی تاکید کرد و خواستار تصویب قانون درمانی جدیدی شد.
از سوی دیگر ، 'خاویر بیکرا' که رهبری ایالت های مدافع قانون بهداشت و درمان 'اوباماکر' را بر عهده دارد ، قول داد که به نبرد قانونی برای حفظ این قانون ادامه خواهد داد.
همچنین 'نانسی پلوسی' که انتظار می رود ماه آینده به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا برسد ، حکم صادرشده را 'پوچ' توصیف کرد و آن را هجوم همه جانبه حزب جمهوریخواه علیه مردم آمریکا توصیف کرد و وعده داد که مجلس نمایندگان به سرعت برای محافظت از این قانون وارد عمل خواهد شد.
اروپام**1078** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال