با اعلام فدراسیون جهانی تنیس؛

عنوان «قهرمان سال 2018 جهان» به جوکوویچ و هالِپ رسید

تهران- ایرنا- «نواک جوکوویچ» تنیسور مطرح صربستانی به همراه «سیمونا هالپ» دیگر تنیس باز برجسته اهل رومانی از سوی فدراسیون بین المللی تنیس (ITF) به عنوان قهرمانان تنیس جهان در سال 2018 برگزیده شدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه نوشت: مرد شماره یک تنیس جهان در بخش مردان یعنی نواک جوکوویچ برای ششمین بار، موفق به فتح این عنوان شده و در سوی دیگر، هالپ رومانیایی در بخش زنان نخستین بار طعم این افتخار را می چشد.
جوکوویچ صربستانی پس از سپری کردن دوران مصدومیت بار دیگر به اوج بازگشت و عنوان قهرمانی رقابت های ویمبلدون و تنیس آزاد آمریکا را از آن خود کرد.
هالِپ نیز به عنوان نفر اول رنکینگ جهانی تنیس زنان، فاتح رقابت های رولند گاروس 2018 شد.
فدراسیون بین المللی تنیس هر ساله به منظور انتخاب قهرمان جهان، با استفاده از ساز و کاری عینی و ملموس، تمامی نتایج کسب شده توسط تنیسورها را در طول یک سال مورد بررسی قرار می دهد اما بیشتر تمرکز خود را روی تورنمنت های گرند اسلم و 2 رقابت مهم دیگر یعنی «جام دیویس» (معتبرترین تورنمنت بین المللی تیمی مردان) و «جام فِد» (معتبرترین رقابت بین‌المللی تیمی زنان) معطوف می کند.
در این بین، «دیوید هگرتی» رئیس فدراسیون جهانی تنیس نیز ضمن تبریک این موفقیت به هر دو ورزشکار اظهار داشت: آنها (جوکوویچ و هالپ) اعتبار ورزش ما بوده و هر دو برای به یادگار گذاشتن سال خاطره انگیزی دیگر برای این ورزش، نهایت تلاششان را انجام دادند.
ورزشی**3991**2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال