ایران برای نخستین بار میزبان مسابقات جهانی اسکواش می شود

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون اسکواش گفت: رایزنی های لازم برای میزبانی مسابقات قهرمانی جهان انجام شده است و این اتفاق برای نخستین بار در اسکواش ایران رخ خواهد داد.

«مسعود سلیمانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برای تحقق این هدف، به دستور وزارت ورزش و جوانان باشگاه اسکواش انقلاب به صورت قراردادی در اختیار این فدراسیون قرار گرفته است و در تلاش هستیم تا مجوز آکادمی بین المللی آسیا را نیز کسب کنیم.
وی درباره مسابقات بین المللی پیش روی این فدراسیون گفت: ورزشکاران ما به صورت انفرادی به مسابقات بین المللی (PSA) اعزام می شوند و به احتمال زیاد در اوایل سال 2019 میلادی در رنکینگی که فدراسیون جهانی اعلام می کند برای نخستین یکی از ورزشکاران ما در رده بزرگسالان وارد رنکینگ دو رقمی می شود.
رئیس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه در اجلاس کنفدراسیون آسیا حضور خواهم یافت، اظهار داشت: در این اجلاس کاندیدای نائب رئیسی خواهیم شد و به دنبال آن هستیم تا چهار رشته راکتی را که از طریق علمی بر اساس شاخص سلامت با یکدیگر مقایسه کردیم، ارائه دهیم.
سلیمانی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا در اجلاس پیش رو مجوز برگزاری لیگ قهرمانان آسیا را به دست آوریم.
رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به زمان برگزاری رقابت های غرب آسیا گفت: به کشورهای عضو اعلام کردیم که استاندار گرگان خواهان برگزاری مسابقات غرب آسیا در اواخر بهمن امسال به مناسبت دهه فجر است و اکنون کشورها در حال اعلام آمادگی هستند. در پایان سال نیز رقابت های جام نوروز و جایزه بزرگ را برگزار می کنیم.
ورزشی *9128*9118 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال