دونده 100متر با مانع زنان:

بدون رکوردگیری از اردوی تیم ملی حذف شدم

تهران - ایرنا - الناز کمپانی دوومیدانی کار ایران گفت: در ابتدای فصل و بدون رکوردگیری به عنوان کسی که سال هاست رکورددار رشته ام هستم به اردوی ملی دعوت نشدم.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، فدراسیون دوومیدانی دیروز اسامی ورزشکاران دعوت شده به اردوی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیای قطر را اعلام کرد و این اسامی طبق معمول نارضایتی های برخی ورزشکاران را به دنبال داشت.
کمپانی دونده دوهای سرعت با مانع ایران یکی از همین ناراضیان است. او در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه از نبود اسم خودش در میان اسامی دعوت شده ها به اردوی تیم ملی تعجب کرد اظهار داشت: در کمال تعجب دیدم که اسم من در میان دعوت شده ها به تیم ملی نیست. به فدراسیون زنگ زدم و علت را پرسیدم و گفتند باید از مسئولین کمیته سرعت بپرسید، تصمیم با آن هاست. من هم گفتم می خواستم علتش را بدانم چون می خواهم مصاحبه کنم. از فدراسیون هم گفتند که مصاحبه کن.
وی ادامه داد: همین الان خودم هم علت دعوت نشدنم را نمی دانم. نزدیک به 10 سال می شود که در تیم ملی حضور دارم و رکورددار هستم. مدال آسیایی هم دارم اما به اردو دعوت نشدم آن هم بدون هیچ دلیل مشخصی. در شرایطی که در آغاز فصل هستیم و هیچ رکوردی از ما ندیده اند به راحتی روی اسامی خط می زنند.
کمپانی همچنین با اشاره به نحوه استفاده از ورزشکاران جوان گفت: اینکه فدراسیون روی ورزشکاران جوان سرمایه گذاری کند خوب است اما چرا ورزشکاری که هنوز در رده سنی جوانان است و مسابقه دارد باید به اردوی بزرگسالان دعوت شود و من نه؟ حمایت از جوانان به معنی حذف کردن بزرگسالانی است که شایسته حضور در تیم ملی هستند؟ از همه ناراحت کننده‌تر اینکه امسال هم همچون همه مواقع زنان سهم کمی از اردونشینان دارند. از کل دوومیدانی کاران زن فقط پنج نفر دعوت شدند اما از در بخش مردان برای هر ماده 2 الی سه نفر در اردو حضور دارند. آن وقت می گویند نگاه جنسیتی به ورزشکاران نداریم.
او همچنین در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی آسیای قطر اردیبهشت سال آینده برگزار می شود و از فدراسیون گفتند که می توانید در مسابقه ورودی فروردین شرکت کنید اما وقتی به اردو دعوت نمی شویم دیگر چه انگیزه ای برایمان باقی می ماند؟ سال هاست که در آستانه مسابقات مدام استرس داریم که آیا اسممان هست یا نه و آخرش هم چیزی به دست نیاورده ایم. اگر قرار باشد امسال هم مثل دوره های گذشته آزارمان بدهند، سرم درد نمی کند که دیگر این رشته را ادامه دهم. وقتی نه اسپانسر داریم و نه توجهی می بینیم و نه حتی در اردو هستیم چرا باید این همه هزینه شخصی انجام دهیم؟
ورزشی ** 2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال