وزیر ارتباطات:

مبالغ ناشی از سرویس‌های ارزش افزوده به مشترکان باز می گردد

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: مبالغ کسر شده توسط شرکت متخلف که اقدام به توسعه 500 نرم افزار تلفن همراه برای خالی کردن جیب مشترکان کرده بود، بازخواهد گشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» 19 آذرماه امسال و در حاشیه گشایش همایش تهران هوشمند گفت: 500 اپلیکیشن باجگیر سروس های ارزش افزوده توسط مرکز ماهر شناسایی شدند که اطلاعات فنی آن به پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) ارسال شده است.
در همین پیوند وی امروز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: یک شرکت، در مدت کوتاهی بیش از 500 نرم افزار موبایلی توسعه داده است، از پوشش ادعیه تا عناوین غیراخلاقی! همه و همه برای خالی کردن جیب مشترکان تلفن همراه با سرویس‌های ارزش افزوده بوده است.
وی ادامه داد: گزارش به پلیس برای رسیدگی بیشتر ارجاع شد.مبالغ به مردم بازخواهد گشت.
داستان سوءاستفاده از پیامک های ارزش افزوده با اعتراض های مردمی به روند عضویت آنها در برخی سرویس ها بدون آن که خود کاربران تقاضای چنین عضویتی داشته باشند، تابستان امسال وارد مرحله تازه ای شد و هر روز ابعاد جدیدی به خود گرفت به طوری که اعتراض های مردمی، واکنش محمدجواد آذری جهرمی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات را به همراه داشت.
وزیر ارتباطات 29 مرداد امسال در جلسه‌ای با مدیران اپراتورهای تلفن همراه مهلت دو هفته‌ای برای ساماندهی وضعیت خدمات ارزش افزوده داد اما پس از سپری شدن این مهلت همچنان بازار پرسود خدمات ارزش افزوده به دلیل این که مساله شامل سهامداری اپراتور در یک شرکت تا راه‌اندازی شرکت‌های متعدد و سوق دادن بازار به سمت سوددهی بیشتر است به کار خود ادامه داد و تخلف ها نیز دامنه دار شد.
آذری جهرمی در واکنش به این نارضایتی مردم از این تخلف ها، هجدهم شهریورماه در یک برنامه تلویزیونی از تشکیل پرونده ای در این باره در مرجع قضایی خبر داد که به پرونده ای بزرگتر در پیامک ارزش افزوده رسیده است.
اقتصام**2078**2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال