نیمی از زنان کارمند کشور در آموزش و پرورش شاغل هستند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون یک میلیون کارمند زن در سطح کشور مشغول به کار هستند که اشتغال نیمی از آنان در آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، فرحناز مینایی پور روز سه شنبه در حاشیه نشست با مدیران مدارس دخترانه استان خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سطح کشور چهار میلیون نفر کارمند وجود دارد که یک میلیون نفر از این تعداد زن هستند.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر توجه خوبی برای به کارگیری زنان در رده های مختلف مدیریت مبذول شده است گفت: هنوز به جایگاه مطلوب در این باره نرسیده ایم.
مینایی پور افزود: در کشور شاهد ظلم تاریخی به زنان هستیم و این قشر بعضا عقب نگاه داشته شده اند اما اکنون تلاش داریم تا رشد و بالندگی زنان در عرصه های مختلف توسعه یابد.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح غربالگری بیماری ویژه زنان، توسعه فعالیت های ورزشی، کادرسازی و پرورش مدیران زن آینده را از جمله طرح های این مدیریت عنوان کرد و گفت: تلاش داریم تا در قالب طرح های کادرسازی، زنان بیش از پیش وارد عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی شوند.
وی ارائه آموزش مهارت گفت و گو و افزایش ارتباط کلامی در خانواده را از الزامات عنوان کرد و افزود: پیش از این میانگین کلماتی که در میان اعضای خانواده متبادر می شد، یکهزار و 500 کلمه بود اما این رقم اکنون به 500 کلمه کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: یکی از علت های کاهش میزان گفت و گو و ارتباط کلامی در خانواده ها، سرگرم شدن اعضای خانواده با گوشی های موبایل و فضای مجازی، مشغله های زیاد والدین و تک فرزندی خانواده ها است.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در این باره تلاش می کنیم تا دانش آموزان برقراری ارتباط کلامی با یکدیگر، با خانواده و با مسئولان را فرا گیرند و این ارتبط را توسعه دهند.
در سطح کشور 14 میلیون دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که هفت میلیون نفر از آنان را دختران تشکیل می دهند.
7185/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال