وزیر نیرو:

عملیات اجرایی نیروگاه سیریک تا یکماه آینده آغاز می شود

بندرعباس- ایرنا- وزیر نیرو گفت: عملیات اجرایی طرح بزرگ یک هزار و 400 مگاواتی نیروگاه سیریک واقع در شرق استان هرمزگان تا یک ماه آینده آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان عصر دوشنبه در حاشیه بهره برداری از مرحله اول طرح نوسازی خط آبرسانی میناب به بندرعباس اظهار داشت: این طرح با خط اعتباری فدراسیون روسیه با اعتبار 1200 میلیون دلار ساخته می شود.
وی ادامه داد: متاسفانه با وجود اطلاع رسانی و فرهنگسازی گسترده در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی برق، میزان مصرف آن در هرمزگان دو و نیم برابر کشور است.
وزیر نیرو تاکید کرد: مدیران توزیع برق، برق منطقه ‌ای و مدیریت نیروگاهی در هرمزگان باید با اتخاذ راهکارهای کاربردی مدیریت مصرف را در دستور کار داشته باشند تا هرمزگان به استانی الگو در این بخش تبدیل شود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: درحال حاضر 135 پروژه در حوزه آب، برق و آب و فاضلاب با اعتبار 4800 میلیارد تومان در هرمزگان درحال اجرا است.
وی بیان داشت: طی امروز و فردا نیز چندین طرح مهم نیروگاهی و آبرسانی با اعتبار یک هزار و 480 میلیارد تومان در سطح هرمزگان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وزیر نیرو ابراز داشت: هرمزگان دربخش تامین آب و انرژی از وضعیت مناسبی برخوردار است.
اردکانیان تصریح کرد: واحد گازی هرمز به ظرفیت 160مگاوات، مرحله اول پروژه نمک زدایی از آب دریا و تهیه آب شیرین برای بندرعباس از طرح های در اجرا در استان هرمزگان است.
شهرستان سیریک در سواحل دریای مکران (عمان) و خلیج فارس واقع است.
هرمزگان هم اکنون دارای سه نیروگاه تولید برق در بندرعباس است که با بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی بندرعباس و نیروگاه سیریک تعداد آنها به پنج واحد افزایش می یابد.
چند طرح بزرگ از جمله مرحله نخست آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس و نیروگاه هرمزگان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس نیز فردا با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.
بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس F هنگام بندرعباس و بازدید از خط انتقال آب و آبشیرین کن یک میلیون متر مکعبی خلیج فارس از دیگر برنامه های وزیر نیرو است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به همراه وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و رییس بنیاد مستعضفان به منظور بازدید و افتتاح چند طرح و پروژه مهم صنعتی، اقتصادی و عمرانی دوشنبه از طریق فرودگاه بین المللی بندرعباس وارد هرمزگان شدند.
براساس برنامه اعلام شده، معاون اول رییس جمهوری طی امروز و فردا (دوشنبه و سه شنبه) میهمان مردم هرمزگان است.
7198/6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال