رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم میسر است

تهران- ایرنا- معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم میسر است، گفت: در حفاظت از منابع کشور در روستا لباس همراهی و دوستی با مردم بر تن کنیم و لازم نیست در همه موارد با قوه قهریه وارد عمل شویم.

به گزارش دوشنبه ایرنا از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، «خلیل آقایی» در آیین تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت جدید این سازمان که با حضور سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: در سازمان جنگل‌ها، علاوه بر تنوع عرصه و گستردگی کار، چالش‌های متعددی وجود دارد که مشارکت مردم نقش مهمی در مدیریت منابع طبیعی بویژه در بعد حفاظتی دارد.
وی اظهار داشت: باید با زمین‌خواران و قاچاقچیان چوب که آگاهانه و با طمع چشم به عرصه‌های منابع‌طبیعی دوخته‌اند، قاطعانه مبارزه کنیم که در این راستا تعامل با پلیس پیشگیری ناجا و سازمان جنگل‌ها را ضروری است.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این که حیات ما در گرو حفظ منابع‌طبیعی است، گفت: حساسیت و عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب به منابع‌طبیعی را عملا دیده‌ایم و خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی و دولت به این موضوع توجه دارند.

** منابع ‌طبیعی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور است
سردار «محمد شرفی» رئیس پلیس پیشگیری ناجا نیز در این آیین گفت: منابع ‌طبیعی یکی از مولفه‌ های قدرت و امنیت کشور است و فعالانه در حفظ و مراقبت از آن عمل خواهیم کرد.
به گفته وی، سازمان جنگل‌ها برای حیات انسان کار می‌کند و برای مقابله با سوداگران و تخریب کنندگان منابع ‌طبیعی در کنار این سازمان خواهیم بود.
وی افزود: پوشش گیاهی در عرصه‌های منابع طبیعی جزو سرمایه‌ها و اعتبارات این مملکت است و ما نمی‌توانیم نسبت به تخریب آن و برداشت‌های غیر مجاز از آن بی‌تفاوت باشیم.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا بر استفاده از فنا‌وری‌های نوین، گشت و مراقبت مستمر و تجهیز سازمان به نیروی واکنش سریع برای حفظ منابع طبیعی و جنگل ها تاکید کرد.
شرفی گفت: در بسیاری موارد به جای اسلحه و قوه قهریه باید از مهارت‌های کلامی، اقناع‌سازی و جلب مشارکت‌های مردمی برای کاهش وقوع جرم و تخلف استفاده کرد چون هر جا مردم احساس کنند اقدام ها به نفع آنهاست، با آن همراه می شوند.
در این مراسم سرهنگ «علی عباس نژاد» به عنوان فرمانده یگان جدید حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور معرفی و در عین حال از خدمات سرهنگ قاسم سبزعلی فرمانده پیشین این یگان قدردانی شد.
اقتصام**9186*2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال