پزشکیان:

مردم را باید در تصمیم گیری ها مداخله دهیم

تهران- ایرنا- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مردم را باید در تصمیم گیری ها مداخله دهیم، گفت: باید باور داشته باشیم تمام کسانی را که در این کشور زندگی می کنند در تصمیم گیری ها مشارکت دهیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مسعود پزشکیان» امروز- دوشنبه- ضمن حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین با سیدضیاء هاشمی مدیرعامل ایرنا دیدار و گفت و گو کرد.
وی تاکید کرد: مردم را باید در تصمیم گیری ها مداخله دهیم، مردم باید خودشان در تصمیم گیری ها مشارکت کنند.
نایب رییس اول مجلس ادامه داد: ما باید باور داشته باشیم تمام کسانی را که در این مملکت زندگی می کنند در تصمیم گیری ها مشارکت دهیم، اگر این مشارکت نباشد ما خودمان را تخریب کرده ایم.
پزشکیان همچنین گفت: ما نباید دور خودمان را دیوارهای سنگی بکشیم و مردم را نبینیم. این تناقض است. ما باید با مردم و در میان آنها باشیم.
وی به مفهوم عدالت اشاره کرد و یادآور شد: ما اگر به عنوان مدیران بسیاری موضوعات را مراعات کنیم مشکلات حل خواهد شد.
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان این که سیستم نظارتی ما باید علمی باشد، گفت: نظارت ابزار اندازه گیری دارد باید نظارت های ما علمی باشد تا به اهداف اصلی مان برسیم.
پزشکیان همچنین با تاکید بر نقش رسانه ها در آگاه سازی مردم و جلب مشارکت آنان از خدمات ارزشمند ایرنا تشکر کرد.

** اقتدار مجلس به مشروعیت اجتماعی نظام کمک می کند
در ادامه سید ضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان این که اقتدار و استقلال مجلس به اقتدار و مشروعیت اجتماعی نظام کمک می کند، گفت: اگر مجلس قوی و تاثیرگذار باشد کل نظام از آن بهره مند می شوند.
وی با تاکید بر جایگاه رفیع مفهوم عدالت در گفتمان انقلاب اسلامی، افزود: تاکید بر این مفهوم می تواند بر رشد و پیشرفت جامعه تاثیرگذار باشد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی از نایب رییس اول مجلس به دلیل استمرار و تاکید بر مفهوم ارزشمند عدالت در جامعه تقدیر کرد و اظهار داشت: بدون مفهوم عدالت، انقلاب بی معنی است و عدالت طلبی در جامعه از مفاهیم مهمی است که هویت انقلاب و نظام را حفظ خواهد کرد.
هاشمی با اشاره به برخی مواضع مجلس در مورد لواحی حساس و سرنوشت ساز، تاکید کرد: تصویب و حمایت برخی لوایح مهم در سرنوشت حال و آینده کشور تعیین کننده بوده است.
هاشمی ادامه داد: استقلال مجلس به مشروعیت نظام کمک می کند و جامعه اینگونه احساس می کند که نمایندگان پیگیر دفاع از مصالح کشور و حقوق مردم هستند.
وی یادآور شد: اگر مجلس قوی و تاثیرگذار باشد کل نظام از آن بهره مند می شود، ولی ضعیف کردن مجلس به نفع کشور، انقلاب و نظام نیست.
سیام*9121*3061*1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال