شرکت های ایرانی به سرمایه گذاری در عراق دعوت شدند

بغداد – ایرنا – رییس کمیته سرمایه گذاری عراق به عنوان مهمترین نهاد سیاستگذاری سرمایه گذاری های خارجی و داخلی در این کشور، شرکت های ایرانی علاقه مند را به سرمایه گذاری در کشورش دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سامی الاعرجی» در دیدار «حسن دانایی فر» مشاور معاون اول رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با وی، شرکت های ایرانی علاقه مند را به سرمایه گذاری در کشورش فراخواند.
وی خاطرنشان ساخت که در حال حاضر زمینه های همکاری وسیع اقتصادی بین دو کشور به ویژه مشارکت بخش خصوصی ایران در روند بازسازی و سرمایه گذاری در عراق فراهم شده است.
به منظور فراهم کردن زمینه مشارکت شرکت های ایرانی در سرمایه گذاری عراق، در این جلسه توافق شد تا طرف ایرانی اسامی شرکت های علاقمند خود را به طرف عراقی ارائه کند و متعاقبا جلسه ای بین صاحبان شرکت های ایرانی با رییس کمیته سرمایه گذاری عراق برگزار شود.
دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران با عراق و سوریه در اولین روز سفر خود به بغداد، شب گذشته همچنین با «اسامه النجیفی» از رهبران سیاسی عرب سنی دیدار کرد و اوضاع عمومی عراق و روند تشکیل دولت را در این کشور بررسی کرد.
النجیفی در این نشست گزارشی از اوضاع عمومی کشورش و جناح بندی های سیاسی در عراق ارائه و بر ضرورت تسریع در تکمیل کابینه دولت تاکید کرد.
مشاور معاون اول رییس جمهوری نیز گزارشی از توانمندی های اقتصادی ایران در مقابله با تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا ارائه و بر قدرت جمهوری اسلامی ایران بر عبور از تحریم ها تاکید کرد.
حسن دانایی فر شامگاه دیشب (یکشنبه) در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق همچنین با وزیر بهداشت و محیط زیست این کشور، مسئله همکاری های دارویی و پزشکی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی بر آمادگی ایران برای اعزام کادرهای پزشکی و تجهیز بیمارستان ها و ایجاد واحدهای تولید داور در عراق خبر داد و گفت که جمهوری اسلامی ایران 94 درصد نیازهای داوریی خود را در حال حاضر در داخل تولید می کند.
دانایی فر مشاور معاون رییس جمهوری ایران بر آمادگی کشورمان برای تامین نیازهای دارویی عراق تاکید کرد.
«علاء علوان» وزیر بهداشت عراق نیز در این دیدار با اشاره به پیشرفت های ایران در عرصه پزشکی و بهداشت، از توسعه همکاری های دارویی و پزشکی با ایران استقبال کرد.
دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران، عراق و سوریه پیش از این نیز در روز گذشته (یکشنبه) با 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر و وزیران برق، حمل و نقل، و مسکن و شهرسازی عراق دیدار و گفتگو کرده بود.
دانایی فر در دومین روز سفر خود امروز دوشنبه با تعداد دیگری از مسوولان عراقی و رهبران سیاسی این کشور پیرامون توسعه روابط دو جانبه دیدار و گفتگو می کند.
'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در این دیدارها، مشاور معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کند.
خاورم *10*353*380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال