مدیرکل امور حقوقی سازمان غذا و دارو:

اقدامات ایران در مبارزه با فساد انعکاس داده نمی شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو گفت: اقدامات مقابله ای ایران در زمینه مبارزه با فساد به دلایل مختلف به خوبی انعکاس داده نمی شود و رتبه ای که ایران در میان کشورهای عضو سازمان شفافیت دارد در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شهریار اسلامی تبار روز دوشنبه در سومین همایش مقابله با فساد در حوزه قاچاق و تقلب کالاهای سلامت با اشاره به روز جهانی مبارزه با فساد (٩ دسامبر) افزود: قاچاق و تقلب می تواند به اقتصاد و نظام سلامت آسیب های جدی وارد کند.
وی ادامه داد: هر سه قوه تلاش های بسیاری در حوزه تقنینی، اجرایی و قضایی برای مبارزه با فساد دارند اما انعکاس ها ضعیف است و نشانگر خدمات ایران نیست.
مدیرکل حقوقی سازمان غذا و دارو به فعالیت سازمان شفافیت بین الملل اشاره کرد و اظهارداشت: سالیانه فعالیت های کشورهای عضو سازمان شفافیت بین الملل در زمینه مقابله با فساد بر اساس شاخص ها ارزیابی می شود.
اسلامی تبار یادآور شد: سازمان شفافیت بین الملل با در نظر گرفتن مولفه های گوناگون نظیر عملکرد دولت در امور سیاسی، مدنی، اقتصادی و اجتماعی میانگین فساد اداری در دستگاه‌های دولتی را مورد ارزیابی قرار می دهد.
وی افزود: ایران در سال ٢٠١5 رتبه ١٣٠، در سال ٢٠١6 رتبه ١٣١ و در سال ٢٠١٧ رتبه ١٣٠ را در میان ١6٧ کشور عضو سازمان شفافیت بین الملل از نظر ادراک فساد به خود اختصاص داده است.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: البته بر اساس گزارش سال ٢٠١5، جمهوری اسلامی ایران با پنج پله صعود وضعیت بهتری داشته است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد.
وی اضافه کرد: به لحاظ ماهیت بشر و تایید قوانین بازدارنده، هیچ کشوری در جهان نیست که فساد در آن مشهود نباشد؛ کشورهای اسکاندیناوی مانند دانمارک و سوئد معمولا کمترین نرخ فساد را دارند که به معنای نبود فساد نیست.
همزمان با سومین همایش مقابله با فساد در حوزه قاچاق و تقلب کالاهای سلامت، نمایشگاه دستاوردهای سازمان غذا و دارو و معاونت غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مقابله با قاچاق و تقلب کالاهای سلامت برگزار شد.
اجتمام * 3229 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال