در ایران

«ابتکار بین المللی خشکسالی» کارهای مهمی انجام می دهد

مشهد - ایرنا - مدیر مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری وزارت نیرو گفت: اجرای «ابتکار بین المللی خشکسالی» که برای مقابله با بحران کم آبی در سال 2019 میلادی توسط ایران به یونسکو پیشنهاد شد در شرق کشور و خراسان رضوی کارهای خوب و مهمی انجام می دهد.

علی چاوشیان روز دوشنبه در جشنواره ملی فناوری های آب در مشهد به استقرار دبیرخانه برنامه بین المللی مقابله با خشکسالی در ایران اشاره و بیان کرد: با اقدام های انجام شده در خصوص این برنامه بین المللی، تا ماه های آینده خبرهای خوبی برای مردم خراسان رضوی در حوزه چالش آب خواهیم داشت.
وی ادامه داد: چالش آب از مهمترین برنامه ها و دغدغه های سازمان یونسکو به شمار می رود و در این راستا اقدام های مختلفی برنامه ریزی شده است.
مدیر مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری وزارت نیرو گفت: در همایش امروز نیز هشتمین نشست بین المللی شبکه جهانی آب و دومین نشست تخصصی برنامه ابتکار بین المللی آب به صورت کارگاهی برگزار می شود و با حمایت مالی یونسکو 20 شرکت خارجی از 15 کشور آفریقایی، آسیایی و اروپایی در این نشست حضور دارند.
دومین جشنواره ملی فناوری های آب با تمرکز بر موضوع آب های نامتعارف، به همت دانشگاه فردوسی و معاونت فناوری نهاد ریاست جمهوری به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال