طرح سوال های کنکور با واژه های مصوب فرهنگستان ادب فارسی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت:سوال های امتحانات نهایی خرداد 98 و به دنبال آن کنکور سراسری دانشگاه ها بر اساس واژه های رسمی مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی که در کتاب های درسی مورد استفاده قرار گرفته است، طرح می شود.

محمود امانی طهرانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: در عین حال در کنار هر واژه داخل پرانتز واژه خارجی نیز درج خواهد شد و دانش آموزان به هنگام پاسخ می توانند از همین روش استفاده کنند البته اجباری به نوشتن واژه خارجی در پاسخ امتحانات تشریحی وجود ندارد و اصطلاحات فرهنگستان کفایت می کند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان نباید هیچ گونه نگرانی درباره درج واژه های معادل سازی توسط فرهنگستان داشته باشند، تصریح کرد: این سیاست در امتحانات نهایی و آزمون سراسری رعایت می شود و به سازمان سنجش آموزش کشور هم این موضوع ابلاغ شده و تلاش می شود دانش آموزان با مشکل خاصی برخورد نکنند.
مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری یادآورشد: این سیاست صرفا برای دانش آموزان دوره پایه دوازدهم که سال 98 در امتحانات نهایی و کنکور سراسری شرکت می کنند، نیست بلکه برای هر دانش آموز دروسی که به عنوان منبع کنکور اعلام شده، مبنای عمل خواهد بود.
علمی**1883**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال