کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور جمعه برگزار می شود

تهران - ایرنا - مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در روز جمعه 23آذرماه و آغاز توزیع کارت ورود به جلسه از فردا خبر داد.

حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، اظهار کرد: آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور روز جمعه 23 آذرماه جاری با 52 هزار و 502 داوطلب در کشور برگزار می شود.
وی ادامه داد: از این تعداد داوطلب، 28 هزار و 69 نفر زن و 24 هزار و 433 نفر مرد هستند که در 5 گروه آموزشی شامل علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر برای 116 رشته امتحانی در حوزه های امتحانی 81 به رقابت می پردازند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، فرایند برگزاری آزمون از ساعت 8:30 صبح جمعه 23 آذر آغاز می شود و داطلبان از فردا سه شنبه 20 آذرماه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org اقدام کنند.
توکلی در مورد دفترچه سوالات کنکور، توضیح داد: در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان رشته های امتحانی مختلف یک بسته حاوی یک برگ پاسخنامه و یک دفترچه سوال که در آن مجموعه سوالات دروس رشته امتحانی ذیربط درج شده، داده می شود که داوطلبان باید در مدت تعیین شده به سوالات مربوط پاسخ دهند.
وی در مورد نمرات کنکور کارشناسی ارشد فراگیر، گفت: بر خلاف سایر آزمونها، برای پاسخ های غلط این کنکور، نمره منفی منظور نمی شود. اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ های آن سوال غلط منظور می شود و نمره و امتیازی به آن سوال تعلق نمی گیرد.
**9492**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال