المیادین:

موضع انصارالله به طرح ابتکاری سازمان ملل مثبت است

تهران - ایرنا - شبکه خبری المیادین بامداد دوشنبه به نقل از منبعی که آن را آگاه خواند، گزارش داد که موضع انصارالله نسبت به طرح ابتکاری سازمان ملل متحد درباره توقف درگیری در استان های تعز و الحدیده مثبت است.

به گزارش ایرنا، المیادین به مقام عربی تایید کننده این طرح، هیچ اشاره ای نکرده است.
موافقت انصارالله با طرح ابتکاری «مارتین گریفیث» نماینده ویژه سازمان ملل متحد، درحالی است که هیات دولت مستعفی و فراری یمن وابسته به عربستان، این طرح را رد کرده است.
گریفیث بامداد دوشنبه دو طرح ابتکاری جدید به طرف های درگیر یمنی برای توقف جنگ در استان تعز (شمال غرب) و بندر الحدیده (در غرب) ارائه کرد.
این طرح در تعز، شامل گشایش گذرگاه ها و فرودگاه براساس توافق منعقد شده در سال 2016 در ظهران است.همچنین براساس این طرح، یک کار گروه مرکب از طرف های درگیر یمنی و با مشارکت سازمان ملل متحد برای نظارت بر این توافق تشکیل می شود.
بر اساس گزارش رسانه های عربی، طرح کاهش تنش در استان تعز، شامل توقف همه جانبه عملیات نظامی از جمله بمباران های هوایی، پرواز پهپادها، حملات موشکی و تقویت نیروهای نظامی می شود.
برابر طرح ابتکاری گریفیث برای پایان درگیری ها در استان تعز، دو هفته پس از توقف آتش بس، گذرگاه صنعا – إب الحوبان بازگشایی می شود.
طرح الحدیده نیز شامل خروج تمامی یگان ها و شبه نظامیان به خارج از این شهر، بندر الحدیده، بندر 'الصلیف' و 'راس عیسی' است.
این طرح همچنین بر تشکیل یک کمیته امنیتی و نظامی مشترک مرکب از طرف های درگیر و با نظارت سازمان ملل متحد برای اجرای این طرح خواهد بود.
چهارمین دور مذاکرات صلح یمن از روز پنجشنبه گذشته با حضور طرف های یمنی به همراه گریفیث نماینده ویژه سازمان ملل متحد در استکهلم سوئد به مدت یک هفته آغاز شد.
ریاست هیات مذاکره کننده انصارالله را «محمد عبدالسلام» سخنگوی این جنبش و ریاست هیأت دولت مستعفی یمن (هیأت ریاض) را «خالد الیمنی» وزیر امورخارجه دولت عبدربه منصورهادی برعهده دارند.
شبس**9363**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال