غرفه ایران در نمایشگاه خیریه بلگراد نمونه شد

بلگراد-ایرنا- غرفه ایران در هفدهمین نمایشگاه و بازار خیریه بلگراد که روز یکشنبه در سالن نمایشگاه بین المللی پایتخت صربستان برگزار شد، از نظر بازدید کنندگان به عنوان بهترین غرفه شناخته شد.

به گزارش ایرنا، غرفه ایران (به همت سفارت جمهوری اسلامی) در این نمایشگاه در میان 40 کشور شرکت کننده به دلیل زیبائی، تنوع آثار وهمچنین تعداد بازدید کننده به عنوان بهترین غرفه انتخاب شد.
در بخشی از این غرفه انواع تابلو فرش، گلیم، صنایع دستی، تابلوهای مینیاتور، تابلوهای کلاژه، خاتم کاری و دیگر صنایع دستی کشورمان به نمایش گذاشته شد که با استقبال مردم صربستان و دیگر بازدید کنندگان روبه رو شد.
همچنین انواع غذاهای ایرانی، دسر، شیرینی و کیک، چای زعفران اصیل ایرانی، پسته، خرما و گز از دیگر محصولات ارائه شده در غرفه ایران بود که مورد استقبال بازدیدکنند گان و خریداران قرار گرفت.
از نکات جالب توجه در نمایشگاه امسال وسعت و تنوع آثار هنری، تاریخی وتمدنی ایران بود که آن را از غرفه سایر کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه متمایز کرده بود.
جمعی از سفرا و دیپلمات های کشورهای خارجی مقیم و مسئولان دولتی صربستان از جمله بازدید کنندگان غرفه کشورمان بودند.
بازار خیریه هر ساله قبل ازآغاز سال جدید میلادی توسط باشگاه بین المللی زنان و همسران سفرای کشورهای مقیم در صربستان در محل نمایشگاه بین المللی بلگراد برگزار می شود و در آن محصولات سنتی و همچنین مواد غذایی ملی کشورها به معرض نمایش و فروش گذاشته می شود.
در آمد حاصل از این مراسم به مؤسسه های خیریه برای کمک به افراد نیازمند اعطاء می شود.
اروپام**436**شبس**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال