سفیر ایران در سارایوو: وحدت، ضرورت امروز جهان اسلام است

بلگراد- ایرنا- محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین ‌با حضور در ویژه برنامه مسجد و تکیه نقشبندیه ویسوکو در سارایوو با عنوان تکریم پیامبر اعظم (ص) گفت: بازگشت وحدت، ضرورت امروز جهان اسلام است.

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، سفیر کشورمان با یادآوری اینکه مشهورترین صفات خداوند نزد مسلمانان، رحمانیت و رحیمیت است و پیامبر (ص) نیز به عنوان رحمت للعالمین معرفی شده است، تصریح کرد: جریانات تکفیری و ایدئولوژی های تروریست پرور، هیچ نسبتی با آموزه های پیامبر رحمت ندارند.
رئیس مرکز طریقت های بوسنی و هرزگوین نیز در این آیین، ضمن قدردانی از حضور سفیر ایران در این آیین گفت: از پشتیبانی های دولت و ملت ایران از کشور بوسنی هرزگوین از ابتدای استقلال تا کنون تقدیر می کنیم.
شیخ سیریا حاجی میلیچ با تأکید بر اهمیت جایگاه دین اسلام و علاقه به پیامبر اکرم ص و خاندان و یارانش نزد مسلمانان بوسنیائی افزود: با استقلال بوسنی و هرزگوین در سال 1991 و برخورداری مردم از آزادی های دینی بار دیگر مساجد و تکایا در این کشور رونق یافت و امروز مردم بوسنی و هرزگوین آزادانه در برنامه های دینی شرکت می کنند.
دکتر حسین کاوازوویچ رئیس العلما و رئیس جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین نیز در این مراسم با بیان آیاتی از کلام الله مجید به تشریح ویژگی های پیامبر اکرم پرداخت و از حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده ملت برادر و دوست بوسنی هرزگوین قدردانی کرد.
در ادامه این آیین که با اقامه نماز جماعت همراه بود، حاضران به تکرار اذکار و ادعیه پرداختند و اشعار زیبایی را در مدح و ثنای حضرت محمد (ص) قرائت کردند.
اروپام**436**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال