بزرگترین زیرگذر کربلا با همت ستادبازسازی عتبات گشایش می یابد

کربلا - ایرنا - رئیس بخش پروژه‌های فنی مهندسی آستان قدس حسینی از گشایش بزرگترین زیر گذر کربلا واقع در طرح توسعه حرم مطهر و با همت ستاد بازسازی عتبات عالیات در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، 'حسین رضا مهدی' گفت: عملیات ساخت وساز بزرگترین زیرگذر شهر کربلا که در قالب طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) مزین بنام صحن حضرت زینب (س) است با همت ستاد بازسازی عتبات در حال تکمیل بوده و در موعد مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: این زیرگذر که از میدان شهداء تا خیابان قبله الامام الحسین (ع) به سمت خیابان المرکزیه امتداد می‌یابد، به طول 530 متر، عمق شش متر و عرض 12 متر است و بزرگترین زیرگذر در شهر کربلا محسوب می‌شود.
حسین رضا مهدی تاکید کرد: میزان پیشرفت این زیرگذر به حدود 85 درصد رسیده است و نیروهای فنی مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات شبانه روز برای تکمیل آن در موعد مقرر فعالیت می‌کنند و امید می‌رود ابتدای سال ۲۰۱۹ افتتاح شود.
وی گفت: این زیر گذر برای عبور و مرور خودروها استفاده می‌شود و به شکل گسترده ای در کاهش ازدحام بویژه در ایام زیارتهای میلیونی سهیم خواهد بود.
این مقام مسئول عراقی تصریح کرد: در حال حاضر فاز دوم اقدامات سازه بتنی پروژه صحن حضرت زینب (س) در مساحتی به وسعت 120 هزار متر مربع در حال انجام است.
وی گفت: میزان پیشرفت در منطقه اول پروژه که شامل ساختمان‌های خدماتی می‌شود به بیش از 30 درصد رسیده است.
مسئول بخش پروژه‌های فنی مهندسی آستان قدس حسینی عنوان داشت: اقدامات حفاری پروژه تا عمق پانزده متری زیر زمین و در مساحت پنجاه هزار متر مربع انجام شده است. میزان پیشرفت در این بخش به حدود90 درصد از کل اقدامات حفاری پروژه رسیده است و مابقی طی ماه آتی تکمیل خواهد شد.
گفتنی است، صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س)، فاز نخست از طرح جامع توسعه حرم حسینی است که با زیربنای ۱۶۰هزار مترمربع با همت خیرین ایرانی و تلاش دست‌اندرکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال اجراست.این پروژه بخشی از طرح ۳۸ هکتاری طرح توسعه جامع حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها بیش از ۵ هکتار در حال ساخت و ساز است.
این صحن که در ۴ طبقه احداث خواهد شد در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه گاه و تل زینبیه واقع شده است.
این صحن مجموعه ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه خواهد بود.
خاورم*17**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال