در دانشگاه تهران مطرح کرد؛

حسام‌الدین آشنا: از حصر جز پوسته‌ای نمانده است

تهران- ایرناپلاس- همزمان با ایام گرامیداشت روز دانشجو، مشاور رئیس جمهوری امروز با حضور در دانشگاه تهران به سوالات پرحرارت دانشجویان پاسخ داد.

دکتر حسام الدین آشنا در مراسمی که در تالار چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد، بخش اعظم وقت خود را به پاسخ به سوالات دانشجویان اختصاص داد و در واکنش به سوالی درباره وعده دولت مبنی بر رفع حصر گفت: امروز از حصر جز یک پوسته نمانده و آنچه باید از سوی رئیس شورای عالی امنیت ملی اتفاق بیفتد افتاده و امیدوارم آن پوسته نیزبرداشته شود.

وی در ابتدای سخنانش با اشاره به شرایط 16 آذر سال 32 و روابط رژیم شاه با آمریکا خاطراتی از سال 57 که پیگیر مسائل انقلاب در خانواده بوده و نیز سال 58 که در برگزاری جلسات تفسیر قرآن با همکاری دفتر تحکیم وحدت در لانه جاسوسی همکاری می کرده بیان کرد و افزود: اگر قرار است دانشجویان در شرایط کنونی مسئولیتی به عهده بگیرند، باید برای آن آمادگی داشته باشند چون شرایط بسیار پیچیده است.
پس از سخنان مقدماتی مشاور رئیس جمهوری دانشجویان سوالات مختلفی در خصوص مسائل کشور، رفع حصر، توجه دولت به محرومان، ایستادگی روحانی بر حرف ها و وعده های انتخاباتی و عدم مقابله با نهادهای قدرت، وضعیت نامناسب دانشگاه‌ها و آزادی زندانیان سیاسی بیان کردند و پرسیدند دولت با ناامیدی های مردم چه می کند؟

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در پاسخ به این سوالات، به تعارض منافع و اثرات آن بر روابط قدرت در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دولت در مسیر شفافیت تعارضات منافع و تصمیمات گام برداشته و این یعنی مردم بیشتر می‌توانند بر حاکمیت نظارت کنند.
وی با بیان این که دولت پیگیر مسائل زندانیان سیاسی است، افزود: این پیگیری‌ها باعث شده گاه افرادی از دولت احضار و متهم شوند.
گفتنی است این نشست به میزبانی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

گزارش تکمیلی این نشست متعاقبا منتشر می‌شود.

*اداره کل اخبار چندرسانه ای*ایرناپلاس*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال