سیاستمدار تونسی:

بن سلمان به دنبال توطئه در انتخابات تونس است

تهران-ایرنا- یک سیاستمدار تونسی روز یکشنبه فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان پس از سفر اخیر خود به تونس، تیمی را به منظور ایجاد اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری در این کشور باقی گذاشته است.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای 'القدس العربی'، 'جوهر بن مبارک' استاد قانون اساسی در مصاحبه با شبکه تلویزیون ملی تونس سوالی درباره علت باقی ماندن تیم وابسته به بن سلمان به مدت سه روز در کشور تونس، پس از خروج ولیعهد سعودی مطرح کرد.
بن مبارک به طرح‌ های احتمالی برای ایجاد اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری تونس در سال 2019 میلادی اشاره کرد و اجرای این طرح ها را به باقی ماندن تیم بن سلمان در تونس مرتبط دانست.
وی همچنین درباره تلاش برخی طرف های تونسی و منطقه ای برای ایجاد اخلال در روند انتخابات این کشور هشدار داد.
بن سلمان که پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار مطرح سعودی در عرصه جهانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، چند هفته گذشته با هدف بهبود وجهه خود و کشورش و عادی نشان دادن اوضاع در عربستان، سفر دوره‌ای خود را به چند کشور عربی از جمله مصر و تونس و الجزایر آغاز کرد.
البته اعلام خبر سفر ولیعهد عربستان به تونس موجی از اعتراضات را در این کشور به همراه داشت؛ روزنامه نگاران، فعالان و شهروندان تونسی با اعتراض به ورود بن سلمان به این کشور اعلام کردند که خاک تونس نباید به جنایت های او آلوده و بر جنایت وی در قتل خاشقچی منتقد در استانبول به عنوان اقدامی علیه آزادی بیان و حقوق بشر سرپوش گذاشته شود.
خاورم**9329**شبس**1488

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال