قالیباف: دانشجویان در حل مشکلات کشور نقش داشته باشند

تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دانشجویان با تخصص ، روحیه عمل گرایی ، جوانی ، شادابی و نشاط می تواند درحل مشکلات نقش ایفای نقش کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، محمد باقر قالیباف امروز (یکشنبه) در مراسم روز دانشجو انجمن مستقل دانشگاه تهران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه بزرگترین و بهترین فرصت برای حل مشکلات کشور پیشرفت توام با عدالت است.
وی افزود: دانشجو یک انسان عالم و آشنا به علم روز در تخصص های مختلف و همچنین آشنا به حضور در صحنه عمل است تا بتواند علم و عمل را با هم تلفیق کند.
به گفته وی، مسئولان باید تلاش کنند و استفاده از نیروهای شاداب و خلاق دانشجو را وظیفه خود بدانند تا کشور به سمت عدالت پیش رود.
وی به روحیه آزادگی و مطالبه گری دانشجویان اشاره کرد و گفت: امروز جامعه ما با چالش های انسانی روبه رو است ، از این رو دانشجویان باید در این شرایط سخت به کمک مردم بشتابند.
قالیباف ادامه داد: ضعف مدیریت و اشباع ناکارآمدی در کشور ریشه اصلی مشکلات اقتصادی است، برخی از افراد قدرت دوستی و ماندن در هرقیمتی را به حل مشکلات جامعه ترجیح می دهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آنچه آن را بی تخصصی برخی مسئولان عنوان کرد ، یادآور شد: تا زمانی که شایسته گزینی در انتصابات مورد توجه قرار نگیرد و دغدغه مردم برای مسئولان مهم نباشد، مشکلات اقتصادی کشور حل نمی شود.
قالیباف خاطر نشان کرد: عده ای همواره ما را بی تخصص می دانند اما متخصص را می خواهند از خارج از کشور به ایران بیاورند.
وی گرانی، تورم و بیکاری را از مهم ترین چالش های کشور دانست و گفت: مسئولان با اعتماد به مردم باید در جهت حل مشکلات برآیند. صحبت و مذاکره با بیگانگان معضلات کشور را رفع نمی کند.
وی افزود: تنها راه افتخار وعزت ملت و اصلی ترین راه مبارزه با دشمنان و مهم ترین خدمت به مردم با هر گرایش و سلیقه و مذهبی در کارخلاصه می شود.
**9491**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال