هلال احمر سنت وقف را احیا می کند

تهران- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر سنت وقف را به خاطر گسترش حس نوعدوستی گسترش می دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی اصغر پیوندی روز یکشنبه در آیین بزرگداشت زنده‌یاد نورافشار و افتتاح بخش سی‌تی‌اسکن و معلولان جسمی ـ حرکتی در بیمارستان نورافشار افزود: با توسعه این بیمارستان نیت مرحوم افشار، که همانا کمک به کودکان یتیم که دارای معلولیت جسمی و حرکتی است، محقق می شود. فعالیت در این حوزه همراستا با دیگر برنامه های هلال احمر از جمله تاب آوری و مقاومت در برابر مشکلات است.
وی افزود: بخش معلولان جسمی و حرکتی را گسترش دادیم و اکنون روزانه امکان خدمت به 100 نفر را داریم که امیدواریم باز هم گسترش یابد.
وی گفت: تمام خدمات جسمی و حرکتی رایگان است و این وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر است. اساس شکل‌گیری هلال احمر این است که در حوادث در کنار دردمندان باشد و امیدواریم با گسترش این کارها وظایف خود را جامع و کاملتر انجام دهیم.
پیوندی اضافه کرد: امیدواریم بهره‌مندی از ظرفیت خیران در کل کشور گسترش یابد. هر چند پروژه‌ها سنگین است و هزینه‌های زیادی شده اما نفس وقف و کار خیر بسیار اهمیت دارد و این مسئله در تعالیم دینی ما مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: هر جا دست نیاز به سوی مردم دراز کردیم، دستمان پر برگشته است. جمعیت هلال احمر در نظر دارد سنت حسنه وقف را به خاطر روحیه بشردوستی و نوعدوستی گسترش دهد.
پیوندی ادامه داد: ما وظیفه خود می‌دانیم مراکز جامع توانبخشی را در کل کشور و در مرحله اول در مراکز استان‌ها تا دهه فجر راه‌اندازی کنیم.

* مراکز جامع توانبخشی هلال احمر در تمام استان ها افتتاح می شود
داریوش سودی، رئیس هیات امنای بیمارستان نورافشار گفت: یک بخشی در بیمارستان وجود داشت که تصمیم گرفتیم به بخش معلولان جسمی و حرکتی اختصاص دهیم. الان امکان ارائه خدمت به 100 معلول جسمی و حرکتی را داریم و امیدواریم گنجایش آن را به هزار نفر برسانیم.
سودی اضافه کرد: در زمین لرزه اخیر کرمانشاه با کمبود تخت مواجه شدیم و فضای سه هزار و 200 متر کارمندی را به 300 متر تقلیل دادیم تا فضا برای بستری بیشتر شود.
وی افزود: تا بهمن امسال مراکز جامع توانبخشی در همه استانها راه‌اندازی می‌شود تا 31 استان کشور بتوانند از خدمات هلال احمر بهره‌مند شوند.
اجتمام *3377 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال