سلطانی فر:

ایران بدنبال کسب نتیجه تاریخی در المپیک 2020 است

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان بر برنامه ریزی، نظارت و حمایت برای حضور قدرتمندانه ایران در المپیک توکیو و کسب نتیجه تاریخی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و دیگر اعضا برگزار شد.
وزیر ورزش و جوانان برگزاری منظم جلسات ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: با برگزاری منظم جلسات از این پس نظارت های ویژه ای هم صورت خواهد گرفت تا با ایجاد شرایط بهتر در زمینه حمایت های مختلف از رشته های پر امید کاروان قدرتمندی را با نظارت قوی راهی المپیک توکیو کنیم .
سلطانی فر هدف کاروان ورزشی ایران در بازی های المپیک را کسب بهترین نتیجه در مجموع رده بندی مدال ها دانست و تصریح کرد: ابتدا فدراسیون های ویژه و پر امید باید با قدرت سهمیه ها را بدست آورند تا فرصت بیش‌تری برای آماده سازی به منظور حضور قدرتمندانه در المپیک بوجود آید. در این بین هدف گذاری ما کسب بهترین نتیجه در بازیهای المپیک توکیو است.
وزیر ورزش و جوانان اهمیت بازی های المپیک را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: باید برای کسب نتیجه تاریخی در بازی های المپیک متمرکز شویم و برای تحقق این مهم جلسات ستاد عالی آغاز شده و ثقل کار ما هم در سال 98 خواهد بود تا بتوانیم در هشت رشته پر امید مدال های خوبی را برای کسب یک نتیجه تاریخی به ارمغان آوریم.
سلطانی فر گفت: جلسات این ستاد تا پایان سال به طور مرتب برگزار خواهد شد و در هر جلسه هم یک یا 2 فدراسیون مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند و در قالب یک برنامه 16 ماهه؛ نظارت، حمایت و هدایت کاروان ایران را صورت خواهیم داد.

** برنامه هدف دار و زمان بندی شده کمیته ملی المپیک
همچنین در این جلسه شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک پس از اولین جلسه ستاد عالی بازیهای المپیک 2020 گفت: برای المپیک توکیو یک برنامه هدف دار با زمانبندی کامل خواهیم داشت.
شهنازی افزود: این اولین جلسه ستاد در خصوص المپیک 2020 بود که کارشناسان وزارت ورزش و جوانان گزارش بسیار خوبی در مورد رشته هایی که امید کسب مدال آنها بالا است، ارائه دادند و ارزیابی مقدماتی انجام شد. قرار بر این شد رشته هایی که بر حسب تجربه و اطلاعاتی که داریم، امید کسب مدال آنها بالا است، از هفته آینده به طور ویژه جلساتی با مسئولین فدراسیون ها و مربیان آنها برگزار و کارشناسی آنها آغاز شود.
دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بعد از اینکه مشخص شد چه افرادی شانس کسب مدال دارند، به طور ویژه آنها مورد حمایت قرار می گیرند که قبلا این نگاه تخصصی در ابتدای راه وجود نداشت.
وی خاطرنشان کرد: رشته های مختلف برای کسب سهمیه ایستگاه هایی دارند که باید هم از طرف ما و هم از طرف تیم های فنی خود فدراسیون ها به طور دقیق بیان شود که چه رشته ای در چه زمانی و در چه کشوری می ‌تواند کسب سهمیه کند تا بتوانیم به طور دقیق برای آنها برنامه‌ریزی کنیم.
شهنازی با بیان اینکه بخش دوم جلسه ستاد به بررسی مسابقات جهانی ساحلی اختصاص داشت، ادامه داد: این مسابقات برای اولین بار در جهان در سال 2019 برگزار خواهد شد که زیر مجموعه اتحادیه کمیته های ملی المپیک (ANOC) است و کشورهای متعددی خواهان حضور در این بازی ها هستند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: اتحادیه کمیته های ملی المپیک (ANOC)، بخشی از هزینه های این مسابقات را تقبل می‌کند و فرقش با بازی‌های آسیایی ساحلی این است که باید کسب سهمیه شود.
وی افزود: در جلسه ستاد رشته‌هایی که تصور می رود در آنها موفقیت داشته باشیم، مورد بررسی قرار دادیم و گزارش اولیه ارائه شد و بیش از 5 رشته مورد بررسی قرار گرفت و این موضوع امروز جزو برنامه های ستاد قرار گرفت.
ورزشی **1528 **9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال