رغبتی: علاقه‌ای به تغییر در فدراسیون‌ها نداشتیم

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه این وزارتخانه علاقه ای به ایجاد تغییرات در فدراسیون‌ها نداشت، گفت: دولت دخالتی در عزل و نصب روسای فدراسیون‌ها ندارد و تنها مصوبه مجلس به اجرا درآمد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا؛ «علی رغبتی» در پایان مراسم معارفه سرپرست فدراسیون والیبال، اظهار داشت: حکم وزیر در مورد فدراسیون والیبال با توجه به ماده 10 اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی کاملا واضح است و استناد ما به قانون موخر (1381)‌ بوده است.
وی افزود: ما قانون سال 78 را در سال 81 اصلاح کردیم و حکم وزیر با توجه به این قانون ابلاغ و اجرا شد. به هر حال اساسنامه یکی است و بنده از جزئیات استعفای «احمد ضیایی» رئیس فدراسیون والیبال، خبری ندارم.
رغبتی ادامه داد: دولت دخالتی در عزل و نصب روسای فدراسیون‌ها نداشته و مصوبه مجلس به اجرا درآمده است. ما این کار را در مورد فوتبال هم انجام دادیم و باید اعلام کنم که هیچ علاقه‌ای به تغییر در فدراسیون‌ها نداشته و نداریم.
این مقام مسئول در مورد حاشیه‌های استعفای ضیایی، گفت: قانون، راه هایی را پیش بینی کرده است تا برخی افراد مستثنی شوند و از فرصت‌های قانونی استفاده کنند، ولی تصویب یک قانون مشروط به در نظر گرفتن جنبه های بسیار زیادی است. رهبری درباره منع بکارگیری بازنشستگان دستوری ابلاغ کردند و ما موظف به اجرای آن هستیم، ولی در مورد والیبال باید قوانین مربوط به وزارت کشور، سازمان‌های مردم نهاد، ثبت شرکت‌ها و خدمات کشوری را لحاظ کنیم.
وی ادامه داد: قوانین ملی کشورمان چون از بالا به پایین شکل گرفته است اجرای آن کمی با مشکل روبه‌رو می‌شود؛ اما در کشورهای خارجی چون قوانین زیرساختی است اجرای آن آسانتر است.
رغبتی تصریح کرد: من با ضیایی صحبت نکردم و اطلاعی از برنامه هایش ندارم. هنوز هم درهای فدراسیون والیبال به روی او باز است، زیرا او زحمات زیادی برای این رشته کشیده است.
وی در مورد فدراسیون فوتبال نیز اظهار داشت: در پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال تغییرات ایجاد شد. به «مهدی تاج» مجوز موقتی داده شد تا به پرونده اش رسیدگی شود و چنانچه این رسیدگی مثبت باشد او به کارش ادامه می‌دهد و اگر منفی باشد، تغییرات انجام خواهد شد.
ورزشی**3783**2024**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال