وزیر مسکن عراق:

عراق از حضور شرکت های ایرانی در روند بازسازی استقبال می کند

بغداد - ایرنا - حسن دانایی فر مشاور معاون اول و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه روز یکشنبه با بنگین ریکانی وزیر مسکن و شهرسازی عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشت دو طرف در خصوص آخرین وضعیت روابط دو کشور و همکاری های پیش رو گفتگو کردند.
راهکارهای پرداخت مطالبات شرکت های ایرانی و نیز آمادگی شرکت های بزرگ و با تجربه ایران برای مشارکت در بازسازی خرابی های ناشی از تروریسم و جنگ با داعش از دیگر محورهای مطرح شده در این دیدار بود.
ریکانی وزیر مسکن و شهرسازی عراق نیز در این دیدار تاکید کرد که بغداد از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در بازسازی ها استقبال می کند.
دانایی فر پیش از این با عبداله اللعیبی وزیر حمل و نقل عراق نیز دیدار و با وی در خصوص راهکارهای توسعه روابط از جمله ضرورت تسریع در تکمیل خط راه آهن خرمشهر - بصره و نیز راه اندازی مجدد خط ترانزیت ایران، عراق و سوریه گفتگو کرده بود.
حسن دانایی فر مشاور معاون اول و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه در سفر سه روزه به عراق همچنین قرار است با عادل عبدالمهدی نخست وزیر و چند تن دیگر از وزرا و مسوولان این کشور دیدار و گفتگو کند.
خاورم*2**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال