در جشن دانشجویی رویش مطرح شد:

دانشگاه بهترین پایگاه تشخیص اولویت های فرهنگی است

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی باعث افزایش بهره وری، تمرین مهارت اتحاد و همدلی، انعطاف پذیری، خردمندی و تعالی شخصیتی دانشجویان خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه علم و فرهنگ، سید سعید هاشمی در آیین جشن دانشجویی رویش در این دانشگاه افزود: دانشگاه بهترین و مطمئن ترین پایگاه تشخیص اولویت های فرهنگی جامعه است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ ادامه داد: امروز باید علم، تقوا، تخصص، اندیشه و خردورزی مهم‌ترین ویژگی دانشجوی ایرانی باشد و فعالیت‌های فرهنگی هوشمندانه به سمت رفع نیازهای جامعه سوق پیدا کند.

وی با بیان اینکه اگرجامعه از نبود شغل مناسب برای دانش آموختگان یا فرهیختگان رنج می‌برد ما باید فعالیت‌های فرهنگی را به سمت رفع این نیاز سوق دهیم خاطرنشان کرد: اگر جامعه از نبود اعتماد به نفس یا خودباوری رنج می‌برد بایستی فعالیت های فرهنگی به سمت رفع این نیاز سوق پیدا کند.
به گفته این استاد دانشگاه، شناخت معضل فرهنگی و اولویت بندی در مسیر حرکت صحیح به سمت آن مهم‌ترین بخش را تشکیل می‌دهد.
هاشمی تصریح کرد: تشخیص اولویت‌های اساسی فرهنگی به عهده فعالان فرهنگی است و دانشگاه بهترین و مطمئن‌ترین پایگاه تشخیص این اولویت هاست.

وی افزود: مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی باعث افزایش بهره‌وری، تمرین مهارت اتحاد و همدلی، انعطاف پذیری، خردمندی و تعالی شخصیتی دانشجویان خواهد شد و ما با این رویکرد در دانشگاه علم و فرهنگ تلاش داریم تا با عمق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی اعتماد به نفس دانشجویان را تقویت کرده و خودباوری و تلاش آن ها را به سوی فعالیت های علمی و عملیاتی در مسیر رفع نیازهای جامعه سوق دهیم.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این که هرگونه تحول، تغییر و دگرگونی از دانشگاه آغاز می‌شود و به سایر بخش‌های جامعه تسری پیدا می‌کند، گفت: در تمام جوامع، بخش بزرگی از مسئولیت‌های فرهنگی به دانشگاه‌ها محول شده و دانشگاه به مثابه نظام تصمیم سازی، رسالت بزرگی در زمینه پرورش تحول آفرینان، دانشجویان خلاق و توسعه فرهنگی جامعه دارد و صد البته که توسعه فرهنگی پیش شرط هر توسعه‌ای است.

هاشمی گفت: دانشگاه علم و فرهنگ با شعار دانشگاه نسل سوم همواره تلاش دارد تا به دور از فعالیت‌های بخشنامه‌ای و یا دستوری به سمت سوق دادن فعالیت‌های فرهنگی - دانشجویی در مسیر ترویج فرهنگ کسب و کار و غنا بخشیدن به ایجاد فرهنگ کارآفرینی و احیای ارزش‌های فرهنگی بپردازد.
وی یادآورشد که دانشگاه باید در عمل نقش تعاملی فرهنگ و کارآفرینی را در دانشجویان عینیت ببخشد که این امر می تواند آغازگر تغییرات ساختاری در زندگی و آینده شغلی دانشجویان باشد.

هاشمی افزود: در این مسیر تلاش داریم تا از نگرش سطحی، عجولانه و شتابزده در بخش فعالیت‌های فرهنگی اجتناب کنیم و با برنامه‌ریزی اصولی بر مبنای نیازهای موجود، فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه را به سمت رفع نیازهای جامعه سوق دهیم.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ جشن بزرگ رویش را نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی دانشگاه دانست و افزود: این دستاوردها به نوعی تولید محتوای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان است که امیدواریم هرساله شاهد نوآوری، خلاقیت، کاربرد و هدفمندی بیش‌تر این جشنواره فرهنگی باشیم.
**9491** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال