«اسکی باز» بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی المپیا یونان شد

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «اسکی باز» جایزه بهترین فیلم بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم «المپیا» را دریافت کرد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم سینمایی «اسکی باز» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه‌کنندگی محمد احمدی تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره بین‌المللی المپیا یونان بود که با آثار دیگر کشورها به رقابت پرداخت و جایزه بهترین را از آن خود کرد.
مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم «المپیا» دیشب 17 آذرماه (8 دسامبر) در شهر پیرگوس کشور یونان برگزار شد.
فیلم سینمایی «اسکی باز» تاکنون در چندین جشنواره داخلی و خارجی حضور یافته و جوایزی دریافت کرده است و با دریافت هفت پروانه زرین، پرافتخارترین و بهترین فیلم سی امین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان و کاندیدای جایزه‌ آکادمی آسیا پاسیفیک شده است.
جشنواره فیلم «المپیا» یکی از مهمترین اتفاقات فرهنگی کشور یونان است که هر ساله از 10 تا‌ 17 آذرماه در شهر پیرگوس برگزار می‌شود.
پخش بین‌الملل فیلم سینمایی «اسکی باز» را سازمان سینمایی حوزه هنری برعهده دارد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: پسر بچه‌ای اسکی باز که فقط چند ساعت تا مسابقات اسکی زمان دارد، اسکی‌اش شکسته است. به نجار آبادی سفارش یک جفت چوب اسکی می‌دهد و مجبور می‌شود بر خلاف میل باطنی‌اش بزکوهی را برای قربانی سرباره به روستای مجاور ببرد و تا عصر برگردد. راه کوهستان برفی و صعب‌العبور را در پیش می‌گیرد، در بین راه اتفاقاتی رخ می‌دهد و سرنوشت طوری دیگر رقم می‌خورد. رسم سرباره را ادا می‌کند اما وقتی برمی‌گردد، چوب اسکی‌هایش هنوز آماده نشده و…
سرباره یکی از رسوم محلی بختیاری‌هاست که بر اساس آن هر خانواده برای رفتن به مراسم فاتحه‌خوانی، یک روز قبل از رفتن خودشان، گوسفند یا بزغاله‌ای را برای قربانی کردن و مصرف گوشت آن در مراسم به منزل متوفی می‌فرستند.
حبیب تاجمیری، سید شهاب‌الدین طباطبایی، رضا موری، امیررضا فرامرزی و آوا دارویت بازیگران «اسکی باز» هستند.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال