ادعای داشتن مجوز برای معدوم کردن سگ ها در سیرجان

کرمان - ایرنا - مردی در روستای فخرآباد از توابع شهرستان سیرجان پنج قلاده سگ را با تفنگ ساچمه ای معدوم کرده و مدعی است که این کار با مجوز انجام شده است.

مسئول انجمن حمایت از حیوانات سیرجان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شغل این مرد در روستای فخرآباد کشتن سگ ها است و در بازجویی اولیه خود گفته که دهیار این روستا اجازه نابود کردن این سگ ها را به من داده است.
امیر فیروزآبادی با بیان اینکه در مرحله تنظیم شکایت علیه این متهم هستیم اظهار داشت: این فرد در گفت و گویی اقرار کرده که تمام سگ های منطقه را با اسلحه شکاری از بین برده است و افراد بومی شاهد این اقدام وی هستند.
فیروز آبادی بیان کرد: البته فایل صوتی این مجوز موجود است اما دهیار فخرآباد صدور این مجوز از طرف خود را انکار می کند.
مسئول انجمن حمایت از حیوانات سیرجان عنوان کرد: در حال مکاتبه با دادستانی سیرجان برای جلوگیری از اقدامات اینچنینی در راستای کشتار حیوانات ولگرد هستیم.
دهیار فخرآباد سیرجان نیز در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دهیاری نه به صورت کتبی و یا شفاهی مجوز کشتار هیچ نوع حیوانی را صادر نکرده است.
محمد عتیقی افزود: این شخص به علت نداشتن آگاهی و ترس از گله خود اقدام به کشتار سگ ها کرده است.
وی تصریح کرد: در حال رایزنی برای عقیم سازی و کنترل جمعیت حیوانات از جمله سگ ها هستیم اما به علت نداشتن اعتبار این اقدام در روستای فخرآباد تاکنون انجام نشده است.
سگ کشی از گذشته ها در برخی مناطق استان کرمان با هدف جلوگیری از افزایش جمعیت این گونه زیستی انجام می گرفت تا اینکه بر اساس قانون این اقدام به دلیل کشتار حیوانات بی دفاع و جریحه دار شدن افکار و احساسات عمومی غیرقانونی و جرم تلقی شد.
بر اساس قانون و دستورالعمل کشوری هیچ نهادی نمی تواند اقدام به کشتن حیوانات ازجمله سگ ها داشته باشد و شهرداری و دهیاری ها تنها برای جمع آوری و طبقه بندی این حیوانات اقدام می کنند.
سیرجان در 175کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد.
5054/7420/7435

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال