وزیر ارشاد :

سینمای مستند مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سینمای مستند را مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت دانست.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در پیام سیدعباس صالحی به دوازدهمین دوره‌ جشنواره سینماحقیقت آمده است: «سینمای مستند، تصویر واقعی روزگار ما با همه شیرینی‌ها و تلخی‌ها و شادی‌ها و غم‌های آن است. زبان رسا و سیمای بی‌پیرایه سینمای مستند، به آن رنگ واقعیت می‌بخشد و صداقت و صمیمیت را جلوه‌گر می‌سازد. سینمای مستند مجال نزدیک شدن به مرزهای حقیقت است.
در سال‌های اخیر ذهن خلاق و نگاه هنرمندانه مستندسازان عزیز کشورمان، آثاری ماندگار، واقعی و تاثیرگذار در عرصه‌های سه‌گانه‌ صنعت، هنر و جامعه آفریده و با خلق آثار مستند در حوزه‌های مختلف به ویژه دو حوزه فرهنگی و اجتماعی، نام ایران و ایرانی و فرهنگ غنی این مرزوبوم در جهان پرآوازه‌تر گشته است.
تقارن برگزاری دوازدهمین دوره «جشنواره سینماحقیقت» با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گویای این واقعیت است که در پرتو نظام برخاسته از انقلابی مردمی، بستر مناسب و مساعد برای بروز استعدادها و شکوفایی خلاقیت‌ها فراهم شده است. ثبت وقایع انقلاب اسلامی به مدد سینماگران عزیزمان، سندی ماندگار و میراثی ارزشمند برای ایران معاصر است و مرور سینمای مستند انقلاب در این دوره، تلاش‌های خالصانه یک ملت برای رسیدن به استقلال و در رهایی از وابستگی را یادآوری می‌کند.
بدون تردید سهم برجسته‌ای از افتخارات سینمای ایران در جهان و عرصه بین‌الملل به واسطه‌ حضور موفق آثار سینمای مستند است، موفقیت‌هایی که اعتباری شایسته به جشنواره حقیقت در منطقه و آسیا بخشیده است. به گونه‌ای که شاهد حضور آثار ارزشمند و مخاطبانی پرشور و کم‌نظیر در این رویداد فرهنگی هستیم. به همه دست‌اندرکاران برگزاری دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت صمیمانه درود می‌فرستم و امیدوارم با همت والای شما عزیزان، تداوم موفقیت‌های سینمای مستند ایران را نظاره‌گر باشیم».
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1397، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار می‌کند.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال