حضور ماموران وادا در اردوی تیم ملی وزنه برداری

تهران - ایرنا - افسران سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) که چند روزی است در تهران بسر می برند، پس از گرفتن تست دوپینگ از «احسان حدادی» دارنده مدال نقره المپیک و طلای بازی های آسیایی، قصد دارند از 10 ملی پوش دیگر وزنه برداری کشورمان نیز تست دوپینگ بگیرند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بر اساس اطلاعاتی که ورزشکاران در سیستم آدامز فدراسیون بین المللی وزنه برداری شامل، آدرس محل زندگی و تمرین و سایر موارد ثبت کرده اند، افسران وادا به صورت سرزده برای گرفتن تست دوپینگ مراجعه می کنند.
البته حضور ماموران وادا به صورت سرزده در سال های گذشته نیز انجام می شد اما فدراسیون بین المللی با توجه به خطر حذف این رشته از بازی های المپیک، اقدامات گسترده ای را برای مبارزه با دوپینگ آغاز کرده است.
افسران سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) تاکنون موفق به گرفتن تست دوپینگ از کیانوش رستمی، محمدرضا براری، محسن ایمانی و محمد شهاب انداز شده اند.
طبق برنامه، مسئولان سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ قصد داشتند از سهراب مرادی، سعید علی‌حسینی، رضا بیرالوند، علی هاشمی، سید ایوب موسوی و امیررضا عسگری دون نیز تست دوپینگ بگیرند که هیچیک از آنان در نخستین اردوی تیم ملی برای حضور در رقابت های بین المللی قطر کاپ حضور نداشتند.
ماموران وادا همچنین برای گرفتن تست، سراغ بهداد سلیمی را نیز گرفتند که به آنها اعلام شد وی بعد از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است.
بر اساس قانون فدراسیون بین المللی وزنه برداری، ورزشکاران در پروسه زمانی سه ماهه باید اطلاعات خود را در سیستم آدامز بروزرسانی کنند.
در صورت حضور نداشتن ورزشکار برای مرتبه اول برای آنان غیبت زده می شود و چنانچه در پروسه زمانی یک ساله، تعداد غیبت های ورزشکار مربوطه به عدد سه برسد، به منزله دوپینگ بوده و محرومیت شامل حال وی خواهد شد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال